Олександр Вілкул вніс до Верховної Ради законопроект про зняття блокади з Донбасу

Олександр Вілкул вніс до Верховної Ради законопроект про зняття блокади з Донбасу

«Я сьогодні вніс до Верховної Ради законопроект про зняття блокади Донбасу - економічної, транспортної, енергетичної та соціальної, що означає в тому числі відновлення виплат пенсій та соцдопомоги всім жителям регіону. Ця блокада вбиває країну. Від цього страждають мільйони ні в чому не винних людей. З блокадою має бути покінчено негайно. Повинно бути також відновлення транспортного, залізничного сполучення з Донецьком та Луганськом. Зняття блокади може стати першим реальним кроком держави на шляху до встановлення миру та реінтеграції Донбасу», - сказав Олександр Вілкул, народний депутат і кандидат в Президенти від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ - Партії миру та розвитку».

На своїй сторінці в Facebook Олександр Вілкул підкреслив, що «4 роки тому (12 лютого 2015 року) були підписані Мінські угоди та затверджені Радою Безпеки ООН. Не зроблено нічого. 4 роки нинішній режим штучно гальмує шлях до миру».

Під час експертної дискусії «Зняття економічної блокади з Донбасу - крок до миру» Вілкул зазначив, що досягнення миру - це ключове питання для нашої країни. Чотири роки тому Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію «Комплекс заходів з виконання Мінських угод, прийнятий та підписаний у Мінську 12 лютого 2015 року». Їх сьогодні називають Мінськ-2. Цей документ обов'язковий до виконання. Він визначив виключно мирний, дипломатичний шлях припинення конфлікту та реінтеграції Донбасу.

«Я впевнений, що на даний момент альтернативи цим угодам немає. На превеликий жаль, влада взяла курс на їх невиконання та всі ці роки робить все для того, щоб війна в Україні не припинялася.

Блокаду не підтримали й зарубіжні партнери. Наприклад, посол ЄС в Україні пан Мінгареллі прямо заявив, що економічна блокада значною мірою сприяє економічному ослабленню України і в Європі здивовані, навіщо це робиться.

«Ми всі прекрасно розуміємо, навіщо влада постійно підтримує високий градус конфлікту на Донбасі. Тим самим вона намагається загравати з радикально налаштованою частиною українського суспільства, сподіваючись, що це підвищить її рейтинги на виборах», - сказав Вілкул.

За його словами, «війна, яка, як відомо, «все спише», служить для влади виправданням грубих помилок в управлінні країною. І як це не цинічно звучить, багато представників влади заробляють гроші на війні, на горі та стражданнях простих людей. Їм вигідно, щоб війна йшла до останнього українця».

Політичний експерт Андрій Золотарьов сказав: «Будь-який студент-першокурсник - політолог або юрист - скаже, що економічна блокада - це розрив економічної пов'язаності територій, це виштовхування Донбасу з України. Тому, чим швидше ця помилка буде виправлена, тим буде краще для самої ж України. Якщо говорити про перспективи, тут можна послатися на таку шановану соціологічну службу, як Центр Разумкова - стабільно 60% українців вважають, що повертати непідконтрольні території Донбасу можна тільки політико-дипломатичним шляхом».

Якщо Верховна Рада проголосує за Постанову Вілкула про зняття блокади, Президент повинен буде винести на РНБО пропозицію щодо перегляду рішення про блокаду Донбасу, прийняте 15.03.2017, і скасувати відповідний указ. Після цього будуть скасовані підзаконні акти, що регулюють питання економічних, соціальних, енергетичних та транспортних відносин з непідконтрольними територіями.12 лютого 2019 18:09
'site2018:subscribe.form' is not a component