Олександр Вілкул: Влада хоче, щоб народ або помер, або віддав всі гроші за ліки, або лікувався подорожником

Олександр Вілкул: Влада хоче, щоб народ або помер, або віддав всі гроші за ліки, або лікувався подорожником

«За минулий рік серцеві, знеболюючі та жарознижувальні зросли більше, ніж на 20%. А в лікарнях, через санітарку Супрун, ліків немає. Та й до якості тих медпрепаратів, які вона закуповує, є дуже великі питання. Багато з них заборонені в США та в Канаді. Влада хоче, або щоб народ помер, або щоб віддав взагалі вже всі гроші за ліки, або щоб лікувався подорожником», - сказав Олександр Вілкул, кандидат на пост Президента від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ під час зустрічі з жителями Харкова під час відвідин однієї з аптек міста.

Опозиціонер зазначив, що за останні кілька років вартість ліків постійно збільшувалася. Тільки за 2018 рік основні найбільш популярні ліки подорожчали на 20% і більше. У 2019 року зростання цін триватиме. У нових контрактах з аптеками постачальники вже заклали подорожчання медикаментів від 4 до 20%.

Для економії українці все частіше купують ліки за кордоном. Там ці препарати можна купити на 20 - 30% дешевше, ніж в Україні.

«Це дуже погано, моя думка, бо я пенсіонерка. Пенсія маленька, а ліки дуже дорогі. А ми хворіємо, вже пенсіонери, та й не те, що пенсіонери - всі хворіють. Тому це дуже погано. Треба робити щось з цим», - зауважила пенсіонерка з Харкова.

Програма «Доступні ліки», на якій так піарилась влада, також не здатна покрити потреб українців. У бюджеті на 2019 рік на цю програму закладено фінансування в розмірі минулого року - 1 млрд грн. Хоча, навіть за розрахунками МОЗ, ця сума покриває від 40 до 60% від необхідного.

У 2019 році витрати на охорону здоров'я передбачено в розмірі 98,1 млрд грн, що становить 2,5% ВВП. При цьому, згідно з рекомендаціями ВООЗ, фінансування сфери охорони здоров'я слід підтримувати на рівні 7% від ВВП.

Також Вілкул особливо наголосив на необхідності скасування розпочатої владою медичної реформи. На його думку, так звана «медична реформа» - жахливий експеримент над українцями, який робить медицину платною і непідйомною для людей, а також, як показала практика, полягає в закритті лікарень і звільненні лікарів. Такий підхід фактично легалізує відмову держави від закріпленого в Конституції права громадян на безкоштовну медичну допомогу.

Програма Олександра Вілкула передбачає «скасування медичної реформи санітарки Супрун і перехід на модель страхової медицини». Подібний проект Вілкул успішно реалізував ще в 2003 році на великих підприємствах Дніпропетровської області, які на той час очолював. Зараз цей досвід може бути успішно поширений на всю Україну.

«Ми виправимо цю ситуацію, запровадивши страхову медицину. Діти, бюджетники та пенсіонери отримають страховку за рахунок держави - безкоштовно, а працівники підприємств - за рахунок коштів цих підприємств», - сказав Олександр Вілкул.

02 березня 2019 17:23
'site2018:subscribe.form' is not a component