Олександр Вілкул: У новому парламенті ми доб'ємося того, що гроші будуть залишатися в містах, добудуємо в Дніпрі об'їзну і метро

Олександр Вілкул: У новому парламенті ми доб'ємося того, що гроші будуть залишатися в містах, добудуємо в Дніпрі об'їзну і метро

Під час робочої поїздки в Дніпро Олександр Вілкул прокоментував ситуацію з резонансними інфраструктурними проектами Дніпропетровщини, які за п'ять років - з 2014 по 2019 - провалила колишня влада.

«Об'їзна Дніпропетровська. Коли бачу, що з нею зробили за п'ять років, у мене серце розривається. Нагадаю: до 2010 року наше місто було єдиним обласним центром в Україні, у якого не було об'їзної дороги. Десятки тисяч одиниць транзитного транспорту йшло через центр. Вони знищували міські дороги. Плюс колосальна кількість шкідливих викидів. Коли я став губернатором, а потім і віце-прем'єром, то побудував першу чергу об'їзної Дніпропетровська - колосальний проект - 18 км, зроблено 6 мостів та шляхопроводів. І на 70% другу чергу. Треба було всього 4 місяці, щоб добудувати.

Але в 2014 році змінилася влада. Об'їзну недобудували. Практично готова дорога, з повністю зробленими найважчими та найбруднішими земляними роботами, зруйнована. Аналогічно - з метро. Проект і гроші теж були, починаючи з 2013 року. Минуло п'ять років - метро теж не добудовано», - сказав Вілкул.

Він зазначив, що в новому парламенті ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде добиватися реальної фінансової децентралізації для міст і регіонів.

«Щоб міста і регіони розвивалися, потрібні дві складові: перша - реальна фінансова децентралізація, гроші, податки повинні залишатися на місцях. Друге - ефективна влада, яка вміє і хоче працювати. Ми наведемо порядок. А завдяки децентралізації забезпечимо міста засобами для розвитку. Будуть якісні дороги, нові садки та школи. А в промислових містах - ще й кошти на екологічні доплати жителям», - підкреслив Олександр Вілкул.


18 липня 2019 14:52
'site2018:subscribe.form' is not a component