Олександр Вілкул – в лідерах президентського рейтингу на південному сході, - дані соцдослідження

Олександр Вілкул – в лідерах президентського рейтингу на південному сході, - дані соцдослідження

Об'єднання з Мураєвим зміцнило шанси Вілкула на вихід у другий тур.

Кандидат в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул займає лідируючі позиції практично у всіх областях Південно-Східної України. Про це свідчать результати соціологічного опитування Фонду «Українська політика».

«Посилення позицій Олександра Вілкула є результатом його об'єднання з лідером партії «НАШІ» Євгеном Мураєвим, завдяки чому, жителі південно-східних регіонів побачили початок процесу об'єднання опозиційних сил», - зазначають автори дослідження. Раніше Вілкула також підтримали партія «Сильна Україна» та її голова Світлана Фабрикант, Михайло Добкін («Християнські соціалісти»), громадський рух «Партія миру» (Максим Гольдарб), представники металургів, шахтарів, суднобудівників, профспілкових організацій та громадських рухів.

У Дніпропетровській області за Олександра Вілкула готові проголосувати 19,4%. У Миколаївській області - 17,5%, в Донецькій - 16,9%, в Запорізькій - 15,8%, в Луганській - 18,2%, в Харківській області - 17,9%.

Таким чином, на Південному Сході України у Володимира Зеленського рівень підтримки 19,7%. За Олександра Вілкула готові проголосувати 16,9%. Третє місце у Юлії Тимошенко - 15,6%. Четверте місце займає Петро Порошенко - 13,6%. Замикає п'ятірку лідерів Олег Ляшко з 13,5%.

Вигнаний з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ за зраду інтересів виборців Юрій Бойко опустився на шосте місце - 13,3%. Його рейтинги продовжують знижуватися.


«На тлі скандалів та відсутності чітких дій, які, багато в чому, замінюються відвертим популізмом, Юрій Бойко поступово здає позиції. Незважаючи на заклики до об'єднання, команда Бойко так і не змогла отримати підтримку інших кандидатів в президенти, в чому, як видно, виявляється нездатність до співпраці та відсутність будь-якої стратегії в діях», - зазначають автори дослідження.

Політолог Кость Бондаренко вважає, що Юрій Бойко демонструє поступове зниження своїх позицій в міру того, як серед виборців поширюється інформація про його вихід з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Дослідження було проведено з 4 по 10 березня в 23 обласних центрах (крім Донецька та Луганська) та м. Київ, п'яти великих містах (Маріуполь, Кам'янське, Кременчук, Бровари, Кривий Ріг), 24 малих містах, 26 селищах, 64 селах. Обсяг вибірки - 3986 респондентів. Похибка становить ± 1,5%.

 

18 березня 2019 16:29
'site2018:subscribe.form' is not a component