Олександр Вілкул в День космонавтики: Ми ще будемо підкорювати космос!

Олександр Вілкул в День космонавтики: Ми ще будемо підкорювати космос!

«З Днем космонавтики, друзі! Наш народ першим підкорив космос. Це наша велика історія. Гагарін і Корольов, ракетобудівники Янгель і Макаров. Це наша гордість. У нас унікальні фахівці, КБ «Південне» і «Південмаш», які ми піднімемо. Талановита молодь. Це наше майбутнє. Ми ще будемо підкорювати космос! Зі святом!» – написав на своїй сторінці в Facebook лідер опозиції Олександр Вілкул.

Народний депутат системно виступає в підтримку ракетно-космічної галузі та інших високотехнологічних кластерів промисловості. Разом з колегами по ОПОЗИЦІЙНОМУ БЛОКУ він підготував і подав до Верховної Ради пакет відповідних законопроектів. Але влада блокує їх прийняття. На думку опозиціонера, необхідно кардинально переглянути державну політику в цій сфері.

Нагадаємо, українська ракетно-космічна галузь об'єднує понад 20 підприємств і науково-дослідних центрів. З 1991 по 2018 роки було здійснено 158 пусків ракет-носіїв. З них 20 – в період з 2010-го по 2013-й рр., і тільки 15 – з 2014-го по 2018-й рр., виготовлених за участю українських підприємств, сконструйовано і випущено 375 супутників. При цьому за всі роки незалежності України для своїх потреб запустила тільки три супутника.

Послугами українських ракетобудівників скористалися 24 країни світу. Ракети-носії стартували з шести космодромів світу (Байконур, Плесецьк, Ясний в Росії, плавуча платформа «Одіссей», космодром «Куру» у Французькій Гвіані, космодром на о. Воллопс в США). У різні роки на наших ракетах-носіях починали від 3 до 13% всіх запусків у космос.

Саме за допомогою українських конструкторів і на українських підприємствах створена перша ступінь для американської ракети-носія «Antares», двигун для європейської ракети-носія «Vega», російська ракета «Дніпро», ракета-носій серії «Зеніт» для проекту «Sea Launch».

12 квітня 2019 12:40
'site2018:subscribe.form' is not a component