Олександр Вілкул: О 4 ранку 9 Травня 2019-го Кривий Ріг першим в Україні почав святкування Дня Великої Перемоги

Олександр Вілкул: О 4 ранку 9 Травня 2019-го Кривий Ріг першим в Україні почав святкування Дня Великої Перемоги

Саме в цей час, у далекому 1944 році, почалося звільнення міста від нацистських окупантів

9 Травня 2019-го о 4 ранку в честь 74-ї річниці Великої Перемоги в Інгулецькому районі на світанку тисячі криворіжців вийшли на урочисті заходи. Ветерани, жителі міста, студентська молодь, керівництво міста, народні депутати України взяли участь у параді.


По проспекту Південному пройшла спеціально відновлена ​​військова техніка, яка брала участь в бойових діях 1941-1945 рр. Учасники параду несли в руках квіти та портрети своїх дідів і прадідів - ветеранів війни. У парку імені Савицького - біля братської могили загиблим солдатам - пройшов урочистий мітинг.


Один з лідерів парламентської опозиції - Олександр Вілкул, тепло привітав своїх земляків України з Днем Перемоги та передав символічну естафету святкування іншим містам: «Кривий Ріг за традицією першим починає святкування Дня Перемоги над фашизмом. Подивіться - всього-на-всього 4 ранку, тисячі людей...

Ми - нащадки Переможців.

І ми свято пронесемо День Перемоги над фашистами через все наше життя, навчимо цього наших дітей та наших внуків».


Присутні вшанували пам'ять полеглих воїнів, партизанів, підпільників та трудівників тилу Хвилиною мовчання. «Скільки будемо жити, ми завжди будемо святкувати 9 Травня - День Перемоги. Для нас це світле й святе свято. Ми пам'ятаємо наших загиблих друзів, пам'ять про їх подвиг завжди житиме», - сказав Володимир Савченко, ветеран війни.

У святкових колонах пройшли трудові колективи ПГЗК, «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Кривбасвибухпром», представники інших підприємств міста.


 «Вже більше ніж півстоліття ми традиційно зустрічаємося о четвертій ранку, щоб вшанувати пам'ять тих, хто ціною життя захистив нашу землю від ворога та з глибокою вдячністю вітаємо всіх фронтовиків, які ще поруч з нами. Події тих років ніколи не зітруться з пам'яті наших визволителів, ветеранів, яких, на жаль, з кожним роком залишається все менше. Сьогодні перед нашим поколінням стоїть завдання - зберегти історичну правду про подвиг нашого народу, про героїв, які віддали своє життя за Перемогу, і передати її нашим нащадкам», - підкреслила Тетяна Кливець, вчителька школи №73.


Хвилиною мовчання вшанували криворіжці пам'ять героїв, що перемогли нацизм. А в небо піднялися сотні повітряних куль - як символ сонця та мирного чистого неба.

Марк Ільєнко, студент Політехнічного коледжу КНУ, сказав: «Ми поважаємо тих, хто захищав нашу землю від ворога і низько вклоняємося тим, кого з нами вже немає. Наш обов'язок - прийти і вшанувати пам'ять загиблих в роки війни і привітати ветеранів!»

Також 9 Травня в Кривому Розі о 10 годині пройде Марш Миру, а покладання квітів та інші урочисті заходи відбудуться в усіх районах міста.

09 травня 2019 08:34
'site2018:subscribe.form' is not a component