Александр Вилкул: Уровень заботы о людях с инвалидностью – это показатель уровня человечности власти

Александр Вилкул: Уровень заботы о людях с инвалидностью – это показатель уровня человечности власти

У понеділок, 25 березня, Олександр Вілкул виступив організатором і взяв участь у Всеукраїнській конференції «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та проблеми». Благодійний фонд Олександра Вілкула «Українська перспектива» вже багато років системно займається підтримкою дітей з особливими потребами. Разом з батьками цих дітей і експертами він розробив законопроект про створення гідних умов для отримання освіти та соціальної адаптації дітей з інвалідністю.

В Україні близько 160 тисяч дітей з інвалідністю, насамперед, зі складним порушенням розвитку, у яких особливі освітні потреби. Однак на сьогодні всього близько 5 тисяч з них навчаються в так званих інклюзивних класах. При цьому коаліція в парламенті не розглянула законопроект Вілкула, який, відповідно до європейської практики, передбачає введення в освітній процес для допомоги дітям з особливими потребами «асистента дитини».


Передбачалося, що «асистент дитини» – це фахівець, який володіє відповідною кваліфікацією педагога та психолога. Разом з дитиною він повинен знаходитися в школі під час занять і надавати необхідну допомогу. Також передбачалися чіткі терміни складання в школі обов'язкової для кожної дитини Програми індивідуального розвитку. Ці та інші пропозиції, засновані на досвіді десятків тисяч батьків і кращому світовому досвіді, владою було проігноровано.

«Сьогодні на конференції ми зібрали батьків цих дітей, і вони сказали, що навіть по відношенню до особливих дітей влада цинічно бреше про успіхи. Півмільярда в цьому році виділено на дітей з інвалідністю, батьки не розуміють, куди йдуть ці гроші. Вони бачать, як закриваються інтернати в центрі міст для того, щоб можна було землю вкрасти під забудову. Вони бачать, що максимум 2,5 тис. грн отримує непрацююча мати, яка змушена надавати догляд за своєю дитиною. Необхідне повне перезавантаження влади. І тільки після цього ми дамо кожній дитині медичну страховку за рахунок коштів держави. Ми дамо гідну турботу та створимо гарні умови», – сказав Олександр Вілкул.


«На сьогоднішній день у нас діти не супроводжуються. У цьому навчальному році вони вже втратили кілька місяців без супроводу, тобто інклюзивно-ресурсні центри не працювали, і ніхто не створював індивідуальні програми для діточок. Тому багато хто з дітей просто змушені залишатися на другий рік. Ця обгортка, яка представлена, вона беззмістовна. За допомогою Олександра Юрійовича Вілкула буде впроваджено новий законопроект, який розставить крапки над «і» в усіх питаннях, які піднімалися протягом року», – сказав Олексій Морев, голова Всеукраїнської організації «Благодійний фонд «Альтернатива. Гармонія».

«Рівень турботи про людей з інвалідністю – це показник рівня людяності влади. Ми розробили законопроект для створення ефективної системи підтримки та розвитку дітей з інвалідністю. Але замість нього спікер Парубій обговорює у Верховній Раді мовний закон і перейменування міст. Після перезавантаження влади я забезпечу дітям з особливими потребами та їх батькам гідну турботу держави, яка оплачуватиме їм медичну страховку. Підвищимо щомісячні виплати на підтримку таких дітей. Родичам, які зайняті тільки турботою про людей з інвалідністю, ця робота зараховуватиметься до трудового стажу. Діти з особливими потребами житимуть під захистом держави, отримають освіту і знайдуть своє місце в житті», – підкреслив лідер опозиції.


25 березня 2019 16:45
'site2018:subscribe.form' is not a component