Олександр Вілкул: Україні потрібна гуманітарна децентралізація

Олександр Вілкул: Україні потрібна гуманітарна децентралізація

В Україні повинна пройти не тільки адміністративна децентралізація, але також гуманітарна та культурологічна. Про це заявив один з лідерів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, народний депутат Олександр Вілкул в ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1 + 1».

«У нашій країні живуть різні люди, і думка кожної людини має бути важливою. Українці самі повинні приймати рішення на місцевих референдумах щодо того, як у них будуть називатися міста і вулиці, які пам'ятники ставити, які свята святкувати, які використовувати регіональні мови на своїй території. І це абсолютно європейський досвід», - сказав Олександр Вілкул, коментуючи практику попередньої влади перейменовувати вулиці та міста в рамках закону про декомунізацію.

За його словами, хоча попередня влада активно використовувала гасла про єдність країни, але насправді своєю політикою лише розколювала суспільство. І скандальними перейменуваннями відволікала народ від реальних проблем.

Лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в цілому висловив підтримку рішенню Окружного адміністративного суду Києва, який скасував рішення Київради про перейменування проспекту генерала Ватутіна в проспект гауптмана батальйону «Нахтігаль» Романа Шухевича.

«Треба знати і пам'ятати свою правдиву історію. Так, на долю України випало багато трагічних моментів, як, наприклад, Голодомор. І, звичайно ж, ми повинні їх пам'ятати. Але були і героїчні, як Велика Вітчизняна війна, і про них ми теж не повинні забувати», - переконаний Олександр Вілкул.

Питання збереження історичної пам'яті, культурних традицій та уподобань, мови, віри - дуже складні й тонкі, щоб вирішувати їх наскоком, всупереч волі людей, що проживають в різних куточках країни, підсумував Вілкул. Це добре розуміє команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, до якої увійшли представники регіонів та територіальних громад.

28 червня 2019 12:05
'site2018:subscribe.form' is not a component