Олександр Вілкул: Україна здобуде мир тільки за умови збереження свого позаблокового статусу

Олександр Вілкул: Україна здобуде мир тільки за умови збереження свого позаблокового статусу

Збереження позаблокового статусу і відмова від зближення з НАТО стане тим компромісом, який забезпечить мир на Донбасі. Таку думку висловив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул в програмі «Свобода слова» на телеканалі «ICTV».

Він зазначив, що геополітичне розташування України між трьома центрами впливу – Заходом (ЄС і США), Росією і Туреччиною з ісламським світом, – не залишає нам іншого виходу. Україна може стати або полем битви між цими центрами, або бути нейтральною мирною країною. «Дуже багато країн, які перебувають у схожій з нами ситуації, обрали шлях нейтралітету, і він є ефективним, – Фінляндія, Австрія, Швеція, Швейцарія», – заявив опозиціонер.

Спроби внести зміни до Конституції для закріплення курсу України в ЄС і НАТО Олександр Вілкул вважає «піар програмою одного з кандидатів в президенти, а точніше – чинного президента Петра Порошенка». На його думку, «це нічого не означає по суті, тому що всі посадові особи НАТО говорять про те, що ми не вступимо туди в найближчому майбутньому».

Більше того, опозиціонер вказав на питання легітимності при зміні зовнішньополітичного курсу. Поправки до Конституції хочуть прийняти у Верховній Раді, якій не довіряє 98% населення. «В той же час я пропоную прийняти нову Конституцію на референдумі», – підкреслив народний депутат.

Він також нагадав, що в 1994 році, коли Україна відмовлялася від ядерної зброї, був підписаний Будапештський меморандум. У числі гарантів територіальної цілісності України – Сполучені Штати і Великобританія. «Коли в 2014 році відбулася ситуація з Кримом, то що їм заважало на підставі Будапештського меморандуму повоювати за український Крим? Нічого. Ніхто за Україну не почне Третю світову війну. Максимум, що з нас можуть зробити – це буферну зону. Ми повинні бути позаблоковою країною, а гарантом нашої безпеки має бути сильна, озброєна за останнім словом техніки, професійна українська армія та ефективні міжнародні договори», – резюмував Олександр Вілкул.

03 лютого 2019 18:47
'site2018:subscribe.form' is not a component