Олександр Вілкул: Рішення закріпити в Конституції курс на ЄС і НАТО - це афера та передвиборча маніпуляція

Олександр Вілкул: Рішення закріпити в Конституції курс на ЄС і НАТО - це афера та передвиборча маніпуляція

Внесення змін до Конституції України парламентом, якому не довіряють 98% українців, виглядає ганебно. Про це заявив Олександр Вілкул, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – Партії миру та розвитку, під час брифінгу в парламенті в четвер, 7 лютого, коментуючи рішення Верховної Ради щодо закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО.

На думку Олександра Вілкула, голосування за внесення змін до Конституції – не більше ніж передвиборча маніпуляція. «Це третя афера, пов'язана з курсом на НАТО та ЄС, яку проводять політики в спробах закріпитися при владі. Перший раз це було в 2004 році. Тоді обіцяли, що в 2017 році Україна стане повноправним членом Європейського союзу. Сьогодні - 2019 рік. Та ж сама ситуація – під час другого майдану взимку 2013-2014 років. Підмінили поняття Асоціації з Євросоюзом зі вступом в ЄС. В черговий раз обдурили людей ті, хто п'ять років вже перебувають при владі. Сьогодні цю аферу та маніпуляцію намагаються провернути втретє. На цей раз для того, щоб Петро Порошенко залишився при владі на другий термін. Нічого спільного ані з НАТО, ані з ЄС це не має. Це не більше ніж передвиборча маніпуляція», – відзначив опозиційний політик. 

Кандидат в Президенти від опозиції нагадав, що посадові особи Європейського Союзу та НАТО вже неодноразово повторювали, що інтеграція України неможлива в найближчому майбутньому. «Більше того, коли рішення про закріплення в Конституції курсу на НАТО приймається підконтрольним Адміністрації Президента парламентом, якому не довіряють 98% українців – це виглядає навіть не смішно, це виглядає страшно», – зазначив народний депутат.

На переконання Олександра Вілкула, доленосні рішення для країни повинні прийматися тільки на всенародному референдумі. «Під час виступу з трибуни президент нагадав, що в 2014 році ми мали позаблоковий статус, і подивіться мовляв, до чого це призвело – до анексії Криму. Так це правда. Але я хотів би всім нагадати, що в 1994 році наша країна відмовилася від ядерної зброї, і був підписаний Будапештський меморандум, за яким гарантами нашої територіальної цілісності виступали, в тому числі США та Великобританія. Скажіть, що заважало їм в 2014 році повоювати за український Крим? Нічого. Правда полягає в тому, що ніхто за Україну не почне Третьої світової війни. Максимум, що з нас зроблять – це буферну зону з жебрацьким 15-мільйонним населенням і проданої землею. Тільки від нас залежить, чи будемо ми вічним майданчиком протистояння, чи багатою та розвиненою нейтральною країною з власними прагматичними, національними інтересами», – заявив опозиціонер.

Народний депутат впевнений, що Україна може стати багатою позаблоковою країною, як Австрія, Фінляндія або Швейцарія. «А той шлях, який нам пропонує нинішня влада – це шлях війни до останнього українця. Це шлях вічного хаосу. Це не шлях України. Шлях нашої країни – це шлях мирної України з успішною економікою, високими зарплатами та пенсіями, гідним рівнем життя. Тому після перемоги на виборах ми обов'язково винесемо новий проект Конституції з позаблоковим статусом на всенародний референдум, і кожен українець визначить геополітичне положення нашої країни», – резюмував Олександр Вілкул.
08 лютого 2019 13:15
'site2018:subscribe.form' is not a component