Олександр Вілкул розповів, чим відрізняється його мирний план від плану Бойка та Медведчука

Олександр Вілкул розповів, чим відрізняється його мирний план від плану Бойка та Медведчука

Народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул бачить істотну відмінність свого мирного плану від пропозицій, озвучених іншими політиками, зокрема, Юрієм Бойком та Віктором Медведчуком. «Наш мирний план – це досягнення миру дипломатичним шляхом на взаємоприйнятних умовах для всіх сторін. А мирний план Бойка і Медведчука, – це більше капітуляція», – заявив Олександр Вілкул, кандидат в Президенти України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – Партії миру та розвитку, відповідаючи на питання експерта в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі «ICTV».

На думку опозиціонера, чинна влада зацікавлена ​​у війні, тому без зміни влади вона не припиниться. «Як би цинічно це не звучало, але занадто багато людей при ​​владі заробляють на війні, на горі, на смертях, на зламаних долях», – відзначив він.

Олександр Вілкул обіцяє, що «в перші ж дні після нашої перемоги перестануть стріляти і перестануть гинути люди». А щоб досягнути стійкого миру, «потрібно 6-8 місяців».

«Головне в нашому плані – це прямі переговори. Так вирішуються майже всі конфліктні ситуації в сучасному світі. Ми зобов'язані вийти на прямі переговори з тими, в чиїх руках доля миру в Україні. На прямі переговори з США, і на прямі переговори з Росією. Повинна бути прийнята спільна резолюція Ради Безпеки ООН, щоб ані США, ані Росія не наклали вето. Домогтися цієї компромісної резолюції – перше завдання нового українського Президента. Той, який зараз, цього не зробить. А наступний – зобов'язаний», – вважає народний депутат.

За словами опозиційного політика, першим пунктом резолюції стане введення миротворців на Донбас. «Склад контингенту, очевидно, це теж буде компроміс. І я вважаю, що в ньому повинні брати участь історично для нас дружні та нейтральні країни: Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Фінляндія, Швеція і Австрія», – відзначив парламентар.

На переконання політика, на території, яку Україна не контролює, повинна запрацювати Тимчасова адміністрація під егідою ООН. «Мають відбутися вибори за українським законодавством та за участі українських політичних партій. Паралельно повинні бути прийняті законопроекти за логікою Мінських угод, які українська влада і так зобов'язалася прийняти 4,5 роки тому. І, нарешті, повноцінна реінтеграція Донбасу – і політична, і економічна», – підкреслив опозиціонер.

«Я не хочу бути схожим на людину, яка пообіцяла мир за два тижні. Тоді це можна було зробити. Зараз – ні. Але реалізувати наш мирний план за півроку – абсолютно реально. І забути про війну, як страшний сон. І мирний Донбас буде в єдиній Україні!» – резюмував Олександр Вілкул

29 січня 2019 20:01
'site2018:subscribe.form' is not a component