Олександр Вілкул: Програма ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ дозволить зменшити ціни на вітчизняні сільгосппродукти

Олександр Вілкул: Програма ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ дозволить зменшити ціни на вітчизняні сільгосппродукти

Один з лідерів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул зустрівся представниками хімічної галузі на заводі «ДніпроАзот» (Кам'янське, Дніпропетровська область). Це підприємство виробляє добрива. Хіміки зазначили, що без ефективної державної політики підтримки промисловості та відновлення миру вітчизняна хімічна галузь втрачає свої позиції і на внутрішньому, і на зовнішньому ринках.

В Україні газ - головна сировина хімпрому - в 4 рази дорожча, ніж в Росії та США, і в 2 рази дорожча, ніж у Туреччині. Це ще одна причина, чому українська хімічна промисловість уже 5 років здає позиції, заводи просто не можуть конкурувати за ціною в таких умовах. В Україні частка хімпрому впала до 4%, а в Китаї або Кореї вона становить 18-20%.

В результаті вже 80% продуктів хімічної промисловості, в тому числі й таких важливих, як добрива, Україна завозить.

«На цьому підприємстві починається відповідь на питання, чому українські овочі дорожчі за європейські. Тут виробляють добрива, українські зараз дорожчі за іноземні. В рамках «Нової Індустріалізації» отримають підтримку і підприємства, щоб була знижена собівартість, а отже й ціна добрив, і аграрії, щоб вони могли купувати якісні вітчизняні добрива. Це знизить ціну на сільгосппродукцію і забезпечить роботою з гідною зарплатою і хіміків, і селян», - сказав Вілкул.

Вілкул підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив програму «Нової Індустріалізації», яка враховує секторальну підтримку галузей. В тому числі, це стосується й енергетичної безпеки. «Україна сама в змозі забезпечити себе дешевим газом та вугіллям і навіть поставляти енергоносії на експорт. Такий підхід дозволить знизити комунальні тарифи і забезпечити промисловості конкурентні переваги», - сказав він.

Що стосується підтримки аграріїв, то ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК передбачив державну підтримку за аналогією з європейською системою «зеленого кошика»: компенсація 50% вартості основних фондів, дешеві кредити, будівництво інфраструктури в селі за рахунок держави.

«У аграріїв з'являться гроші на добриво, що підвищить попит на продукцію українських підприємств хімічної галузі», - сказав Вілкул. Він подякував працівникам хімічної галузі за підтримку. «Упевнений, разом ми зможемо забезпечити стабільну, безперебійну роботу підприємств хімічної промисловості, їх модернізацію та розвиток, а працівникам - роботу і зарплату», - підкреслив один з лідерів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.
14 липня 2019 17:04
'site2018:subscribe.form' is not a component