Олександр Вілкул закликав Верховну Раду прийняти закони, які захистять людей від банківських колекторів, що викидають їх на вулицю

Олександр Вілкул закликав Верховну Раду прийняти закони, які захистять людей від банківських колекторів, що викидають їх на вулицю

Сотні сімей з дітьми, які постраждали від геноцидної банківської політики Порошенка-Гонтаревої, мітингують під стінами Адміністрації Президента, деякі з них планують жити в наметах, дому у них більше немає - їх вигнали з єдиного житла банківські колектори.

Один з лідерів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул під час виступу з трибуни Верховної Ради закликав колег в найкоротші терміни розглянути і прийняти законопроекти щодо захисту прав позичальників і вкладників. Всі проекти законів давно подано до парламенту, для їх прийняття потрібна тільки політична воля, - відзначили в опозиції.

«Зараз під Адміністрацією Президента стоять сім'ї, яких банківські колектори викинули з власних квартир. Їх вигнали на вулицю разом із дітьми! Деяких виселяли навіть вночі! До цього призвела, безумовно, геноцидна банківська політика Порошенка-Гонтаревої. Схеми з коливанням курсу, тотальним обвалом гривні та знищенням банківської системи (100 банків закрили) обернулися крахом для країни та реальним горем для людей», - сказав Вілкул.

Він підкреслив, що без житла за останні два роки залишилися тисячі сімей з дітьми. «Люди брали кредити на єдине житло у валюті, а після обвалу курсу і втрати роботи вони не можуть віддавати борги. При тому, що через величезні відсотки за кредитами і обвал національної валюти деякі вже переплатили повну вартість квартир. Є сім'ї, які планують жити в наметах під стінами Адміністрації Президента, тепер вже Зеленського. Більше їм йти нікуди», - зазначив опозиціонер.

Поки їх лідер - Юлія Сало - намагається донести до Президента поточний стан справ щодо порушення конституційних прав людей, Вілкул виступив з вимогою на Комітеті Верховної Ради з питань сім'ї підняти питання, в тому числі, про порушення прав дітей. «Вони не винні в тому, що через дії влади їх з батьками позбавили житла», - підкреслив народний депутат.

Для захисту людей Вілкул також вимагає винести на розгляд парламенту законопроекти ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

«Перший законопроект, №2176 (від 19.02.2015 р.) забороняє використання виконавчого напису нотаріуса, за допомогою якого без рішення суду зараз відбирають квартири. Другий законопроект (№2323 від 05.03.2015 р.) передбачає обмежити предметом застави відповідальність позичальника. В іпотеці це відомий принцип «ключі на стіл», оскільки зараз у людей відбирають квартири, але вони залишаються боржниками», - сказав Вілкул.

Третім законопроектом (№2275-1, 04.03.2015 р.) опозиціонери пропонують заборонити колекторську діяльність щодо фізичних осіб-боржників. «І це стосується не тільки квартир, це стосується і людей, які заборгували за комуналку. Четвертий, наш найважливіший, законопроект (№4004-2 від 22.04.2016 р.) для позичальників - про реструктуризацію та переказ валютних кредитів у гривню. А для захисту прав вкладників пропонується збільшення гарантованої суми повернення вкладу з 200 тисяч гривень до мільйона гривень», - зазначив опозиціонер.

Звертаючись до народних депутатів, Вілкул сказав: «Шановні колеги, давайте захистимо людей. Прийміть, нарешті, наші законопроекти. Я розумію, що всі за все хороше, проти всього поганого, але давайте допоможемо людям з дітьми, які стоять зараз перед Адміністрацією Президента».

 

19 червня 2019 19:12
'site2018:subscribe.form' is not a component