Олександр Вілкул: Ухвалення мовного закону перетворить Україну на Європу, але Європу часів нацистської Німеччини

Олександр Вілкул: Ухвалення мовного закону перетворить Україну на Європу, але Європу часів нацистської Німеччини

Кандидат в президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул вимагає від спікера Верховної Ради Андрія Парубія зняти з розгляду мовний законопроект, оскільки він розколює українське суспільство, суперечить Конституції та Європейській мовній хартії.

За словами Олександра Вілкула, проект закону містить ряд небезпечних положень. Наприклад, неповагу до державної мови прирівнюють до наруги над національними символами, такими як герб, гімн, прапор. Як саме трактувати «неповагу» – в законопроекті не вказується.

«Якщо, припустимо, лікар на Закарпатті скаже щось пацієнтові угорською, або продавець в Чернівецькій області покупцеві на румунському – це повага або неповага? Хто це буде визначати? Такі «європейські інтелектуали», як пан Парубій, або йому подібні? На перший раз передбачена адміністративна відповідальність – 4200 гривень, а якщо порушив другий і третій раз, то стаєш рецидивістом – до трьох років позбавлення волі. Це маячня божевільного», – зазначив Вілкул під час брифінгу у Верховній Раді.

Лідер опозиції впевнений, що влада прагне не захистити українську мову, а заборонити використовувати будь-яку іншу.

«Є Європейська хартія мов національних меншин. Наша влада взяла на себе зобов'язання її дотримуватися, коли підписувала Угоду про асоціацію з ЄС. У ній сказано: якщо 10% населення або більше на якийсь території розмовляють мовою, відмінною від державної, то вона може застосовуватися у всіх сферах життєдіяльності суспільства. А нам за один заклик до виконання положень Хартії встановлюють статтю. Вони прирівнюють це до спроби зміни конституційного ладу України – від 5 до 10 років. Те, куди вони нас тягнуть – це темна Європа 30-х років минулого століття часів нацистської Німеччини», – заявив лідер опозиції.

На думку Олександра Вілкула, єдина причина, через яку мовний закон з'явився в порядку денному, – бажання Порошенко підняти свій рейтинг, який значно просів. «За відсутності успіхів в економіці та соціальній сфері він спекулює на гуманітарних питаннях – переписує правдиву історію, організовує церкви, в яких грає роль чи то бога, то чи патріарха. А зараз, прямо перед виборами, хоче прийняти так званий закон про мову, який не має нічого спільного із захистом української державної мови», – заявив лідер опозиції.

Кандидат в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ закликав народних депутатів не виконувати вказівки Банкової та не голосувати за дискримінаційний мовний законопроект.

«Я звернувся сьогодні до голів фракцій і пояснив, що режиму Порошенко залишилося ще два тижні. Не впевнений, що мене почули, але ми будемо боротися в сесійній залі, ми будемо працювати з кожним народним депутатом, щоб вони розуміли, що не треба виконувати вказівки Банкової, Кабміну або своїх спонсорів. Треба подумати про Україну. Ми не дамо принести розбрат в кожне місто, в кожне село, в кожну сім'ю. Україна – багатомовна, багатонаціональна, багатоконфесійна країна. Ми захистимо права всіх українських громадян», – резюмував Олександр Вілкул.

18 березня 2019 17:02
'site2018:subscribe.form' is not a component