Олександр Вілкул взяв участь у святкуванні 75-річчя визволення Нікополя від фашистських загарбників

Олександр Вілкул взяв участь у святкуванні 75-річчя визволення Нікополя від фашистських загарбників

Збереження правдивої історії про події Великої Вітчизняної війни, жахи та злочини нацизму та фашизму є особливо важливим для українського народу, адже історії властиво повторюватися. Про це заявив Олександр Вілкул, кандидат в Президенти України, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ - Партії миру та розвитку після покладання квітів до пам'ятника визволителям Нікополя від фашистських загарбників.

«У мене один дід дійшов до Берліна, другий закінчив війну в Празі і для мене як для мільйонів українців святе все, що пов'язано з Великою Вітчизняною війною, з нашою перемогою над фашизмом. Сьогодні влада та контрольовані нею радикали намагаються переписати історію. Але ми збережемо правду, ми збережемо пам'ять про Великий Подвиг солдат-визволителів. А радикалізм ми зупинимо. Жорстко, але в межах закону», – підкреслив Олександр Вілкул.

Опозиціонер наголосив, що при повному потуранні та сприянні влади відбувається системне знищення пам'ятників та меморіалів, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни.

Тільки за 2018 рік широко відомими і резонансними випадками стало пошкодження 10 пам'ятників. Зроблено це було демонстративно молодиками з організацій націоналістичного спрямування. Відповідальності ніхто не поніс, хоча за ці дії передбачена кримінальна відповідальність (ст. 196, 252, 297 та 298 Кримінального кодексу України), що передбачає до восьми років позбавлення волі.

«Руйнувати пам'ятники - це руйнувати пам'ять війни, Вітчизняної війни. Тому що пам'ятники – це історія, звільнення України. І всі повинні пам'ятати це. Руйнування пам'яток – це злочин, справжнісінький злочин», – сказав Леонід Антонович Сколь, партизан-підпільник.

Олександр Вілкул зазначив, що збереження правдивої історії про події Великої Вітчизняної війни, жахи і злочини нацизму та фашизму зараз є особливо важливим, адже історії властиво повторюватися. В Україні стрімко поширюються ідеї націоналізму та радикалізму. Якщо владі вдасться переписати історію, Україна може зіткнутися з реальною загрозою повторення ситуації нацистської Німеччини кінця 30-х років ХХ століття.

«Ми будемо пам'ятати про воїнів-визволителів, які загинули в боротьбі з фашизмом, будемо боротися за збереження пам'яті про їх подвиг, щоб це не повторилося в майбутньому», – сказав опозиційний політик.

Олександр Вілкул багато років проводить заходи, присвячені збереженню історії щодо Перемоги українського народу у Великій Вітчизняній війні. Опозиціонер щорічно виводить сотні людей на вулиці для святкування Дня Перемоги 9 травня, Дня визволення України та інших пам'ятних дат, пов'язаних з історією Великої Вітчизняної війни. За ініціативою кандидата в Президенти реалізовуються проекти з підтримки ветеранів та дітей війни, організовуються тематичні концерти, відновлюються пам'ятники та пам'ятні місця, триває інформаційно-просвітницька робота.

09 лютого 2019 10:00
'site2018:subscribe.form' is not a component