Олександр Вілкул взяв участь у святкуванні 75-річчя визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників

Олександр Вілкул взяв участь у святкуванні 75-річчя визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників

«У мене один дід дійшов до Берліна, а другий дід дійшов до Праги. І для мене завжди буде святим усе, що пов'язано з перемогою нашого народу над фашизмом у Великій Вітчизняній війні. Сьогодні 75-річчя визволення Кривого Рогу. І мені задають питання ветерани: як могло так статися, що на нашій багатій, мирній землі знову ллється кров? І те, що випало на долю нашого покоління – це зупинити це криваве колесо. І ми це обов'язково зробимо. Заради України, заради десятків мільйонів українців», – сказав Олександр Вілкул, народний депутат, партія «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – Партія миру та розвитку», під час урочистих заходів, присвячених 75-ій річниці визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників.

Традиційно в церемонії покладання квітів до монумента «Перемога» та параді взяли участь тисячі жителів Кривого Рогу.


Олександр Вілкул зазначив, що нинішня влада намагається системно знищити пам'ять про перемогу у Великій Вітчизняній війні, піддати забуттю правдиву історію про подвиг солдатів-переможців. Переписуються не тільки шкільні підручники. За потурання і бездіяльності влади знищуються пам'ятники та меморіали, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни. Протягом 2018 року в Україні були пошкоджені не менше 10 пам'ятників. Відповідальність за акти вандалізму взяли на себе радикальні організації націоналістичного спрямування. Однак покарано нікого не було, хоча за ці дії передбачено до 8 років позбавлення волі (статті 196, 252, 297 і 298 Кримінального кодексу України).

«Якщо пам'ять зберігається і з давніших часів, з козацьких, то як же можна забути цю страшну, саму кровопролитну, саму вбивчу, нелюдську напасть, – гітлеризм? Так, потрібно вчитися цим поколінням, як собі бути, і як бути патріотами, як були патріотами ми. Велика Вітчизняна війна, яка забрала багато мільйонів, закінчилася за 4 роки, у нас якесь АТО всього-на-всього, що не назване війною, триває вже п'ятий рік. Це ганьба, до чого дожило керівництво нашої країни. Одні інших змінюють, а толку ніякого, ми все нижче і нижче йдемо», – сказала Валентина Погорєлова, ветеран і учасник військової операції 1943 року по визволенню Кривого Рогу.

Народний депутат підкреслив, що не дозволить нікому переписувати правдиву історію про події Великої Вітчизняної війни. Щоб Україна не перетворилася в Німеччину кінця 30-х років ХХ століття, необхідно пам'ятати всі історичні факти.

«Ми будемо пам'ятати про воїнів-визволителів, які загинули в боротьбі з фашизмом. Ми будемо пам'ятати про всі жахи і злочини нацистів. Ми будемо боротися за збереження правдивої історії, щоб це не повторилося в майбутньому», – сказав Олександр Вілкул.

Кандидат в Президенти від опозиції багато років проводить заходи, присвячені збереженню історії про перемогу нашого народу у Великій Вітчизняній війні. Вілкул щорічно виводить десятки тисяч людей для святкування Дня Перемоги 9 травня, Дня визволення України та інших пам'ятних дат, пов'язаних з історією 1941-1945 років. За його ініціативи реалізовуються проекти з підтримки ветеранів та дітей війни, організовуються тематичні концерти, відновлюють пам'ятники і пам'ятні місця.


22 лютого 2019 20:10
'site2018:subscribe.form' is not a component