Олександр Вілкул представив в Європарламенті План з відновлення миру в Україні

Олександр Вілкул представив в Європарламенті План з відновлення миру в Україні

«Я представив в Брюсселі свій План з відновлення миру. Він чіткий, він конкретний, він повністю укладається в рамки і Мінського, і Нормандського форматів. Він користується величезною популярністю і підтримкою всередині країни. Я йду в Президенти для того, щоб встановити мир і направити країну в русло нормального розвитку», – сказав Олександр Вілкул, кандидат на пост Президента від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, коментуючи результати зустрічі з депутатами Європейського парламенту в Брюсселі.

Запропоновані Вілкулом мирні ініціативи були підтримані під час дебатів в Європейському парламенті. Учасники дебатів, включаючи євродепутатів, відзначили, що План Вілкула збігається з європейським баченням шляхів припинення війни на Донбасі та відповідає світовим підходам вирішення конфліктів.

«Мені цікаво було почути, що містер Вілкул говорив про мирний план. Тому що цей мир важливий для економіки. Жахливими є людські жертви, нестабільність в Україні, конфлікт на Сході... Це шлях, який допоможе зробити Україну великий крок вперед. Нинішній конфлікт тримає Україну та відштовхує її на довгі роки назад», – зазначив депутат Європейського парламенту, член Комітету Європарламенту з питань безпеки і оборони Девід Кемпбелл Беннерман після презентації.

«У чинного президента України є всі інструменти для того, щоб відновити мир на Донбасі. Немає тільки політичної волі. Це добре розуміють і українці, і європейські політики. У мене є і сила, і політична воля для того, щоб боротися за мир і швидко здобути результат – встановити мир», – підкреслив Олександр Вілкул на брифінгу для європейських ЗМІ.

Мирний план, розроблений лідером української опозиції, дозволить припинити війну в Україні в найкоротші терміни. Причому стріляти припинять відразу. Для стійкого миру буде потрібно 6-8 місяців. Для цього будуть організовані прямі переговори з США і Росією. Їх метою буде прийняття спільної резолюції Ради Безпеки ООН, на яку не накладе вето жодна зі сторін.

Резолюція забезпечить введення миротворчого контингенту ООН на Донбас. Наступним кроком стане початок роботи на тимчасово непідконтрольних Україні територіях тимчасової міжнародної адміністрації під егідою ООН. Потім – проведення на Донбасі виборів за українським законодавством за участю українських політичних партій. Паралельно Верховна Рада повинна прийняти пакет законопроектів в логіці Мінських угод, які чинна влада і так зобов'язалася прийняти ще 4,5 роки тому.

Олександр Вілкул зазначив, що додатковим фактором відновлення миру повинен стати статус України як позаблокової нейтральної держави. Він планує закріпити цей статус в Конституції, яка буде прийнята на загальнонародному референдумі.

Раніше в Києві Мирний план Вілкула, який став основою «Спільної ініціативи миру», підтримали глава «Сильної України» Світлана Фабрикант, Михайло Добкін – Глава партії «Християнські соціалісти», і керівник виконкому громадського руху «Партія миру» Максим Гольдарб. Свої підписи під «Спільною ініціативою миру» ставлять українці по всій країні.

06 березня 2019 10:28
'site2018:subscribe.form' is not a component