Олександр Вілкул вимагає від Парубія негайно зняти дискримінаційний законопроект про мови (відео)

Олександр Вілкул вимагає від Парубія негайно зняти дискримінаційний законопроект про мови (відео)

Лідер опозиції Олександр Вілкул виступив проти продавлювання владою через парламент нового закону про мову (№5670-д), який розколює суспільство та забороняє всюди, крім побуту, використання інших мов, окрім української.

«У влади вже закінчилися пам'ятники. Пам'ятники Суворову, Леніну, Жукову в країні знесені. Виникло питання, а як далі продовжувати розколювати суспільство? Тому влада й дістала законопроект про мову. З його допомогою вони сподіваються самі опинитися на постаментах, з яких скинули інших», - заявив Олександр Вілкул на Погоджувальній раді фракцій і груп Верховної Ради в понеділок, 11 березня.


При цьому лідер опозиції попередив, що влада навчилася добре провокувати конфліктні ситуації, а ось керувати ними не може. Це показали події в Черкасах, коли Президент був змушений рятуватися втечею від радикалів.

Вілкул підкреслив, що спікер парламенту Андрій Парубій сприяє ухваленню дискримінаційного закону про мову в стилі політики Німеччини 30-х років ХХ століття.

«Європа змушена з вами спілкуватися не тому, що поважає, а тому, що ви зараз займаєте офіційну посаду в країні», - заявив Вілкул спікеру. Лідер опозиції нагадав, що в первинному варіанті резолюції Європарламенту від 25 жовтня 2018 року про зростання неофашистського насильства в Європі було назване прізвище Андрія Парубія. На доказ Вілкул продемонстрував цей документ з офіційного сайту Європарламенту.

Олександр Вілкул зазначив, що з фінальної версії резолюції прибрали прізвище Парубія виключно заради того, щоб не опинитися перед необхідністю розриву дипломатичних відносин з Україною.

«Але пройде зовсім небагато часу і, повірте, Європа повернеться до теми, хто ініціював мовні чистки в Україні, хто перетворює країну в центрі Європи в Німеччину 30-х років минулого століття і захоплюється її лідером Адольфом Гітлером. І ваше прізвище, пан Парубій, і прізвище міністра культури Нищука, який теж в ефірі ділив українців на «правильних» і «неправильних» - з'являться не тільки в міжнародних резолюціях, а й в рішеннях українських та міжнародних судів», - заявив Вілкул.

«Цього тижня я зроблю звернення до всіх послів європейських держав та депутатів Європейського парламенту, до керівництва країн-сусідів - Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини з проханням дати максимально можливу з дипломатичної точки зору оцінку мовних ініціатив влади і законопроекту, який вона хоче провести через парламент», - підкреслив Вілкул.

Лідер опозиції вимагає негайного зняття законопроекту про мову з розгляду в сесійній залі. Він закликав парламент почати працювати над тими законопроектами, які подав ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК і яких дійсно чекають мільйони українців: про мир, про зняття блокади Донбасу, про підтримку промисловості, економічно обґрунтоване зниження тарифів і цін, захисту прав переселенців, чорнобильців, «афганців» та інших категорій громадян України, які потребують захисту.

Довідково: Рішенням Венеціанської комісії від 11 грудня 2017 року мовні норми закону про освіту, які включені в мовний законопроект №5670-д, Європа розкритикувала та рекомендувала переглянути.

11 березня 2019 17:42
'site2018:subscribe.form' is not a component