Олександр Вілкул: Після перезавантаження влади ми швидко повернемо контроль над цінами на продукти та знизимо їх

Олександр Вілкул: Після перезавантаження влади ми швидко повернемо контроль над цінами на продукти та знизимо їх

16 березня кандидат на пост Президента від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул зустрівся з трудовим колективом Уманського тепличного комбінату.

«У нашій країні картопля, яйця та інші продукти харчування коштують дорожче, ніж в Європі. А зарплати жебрацькі. Це злочин. Ми створимо держпрограми підтримки сільгоспвиробникам, як в Європі. І пільгові кредити. І знизимо оподаткування. Підтримаємо інфраструктуру села, тому що село живе тоді, коли є газ, вода, лікар і вчитель. За таких чорноземів, як у нас, під правильним управлінням державою українські сільгосппідприємства стануть локомотивом економічного зростання», – сказав Олександр Вілкул.


Лідер опозиції підкреслив, що сьогодні вітчизняний сільгоспвиробник стикається з безліччю проблем. Вони викликані, перш за все, зниженням рівня підтримки з боку держави, яка спостерігається з 2014 року. Зокрема, мова йде про скасування спец режиму для ПДВ (2017 р.), в результаті чого підприємства АПК за два роки втратили близько 50 млрд грн оборотних коштів.

Зростання податків, процентних ставок і високі тарифи на енергоносії – все це знижує конкурентоспроможність української продукції, а головне – підвищує ціни на продукти харчування в самій Україні. Також на стан вітчизняних аграріїв негативно впливають обмеження експорту української сільгосппродукції в країни ЄС. Через маленький розмір квот безмитні обсяги поставок вичерпуються на початку року, а додаткові платежі роблять українські товари неконкурентними.


Опозиціонер наголосив, що за останні 5 років ціни на продукти харчування зросли в 4-5 разів (прим. ред. – рівень цін на січень 2013 р. і рівень цін на грудень 2018 р.). Соціально значущі продукти стають розкішшю, люди змушені відмовляти собі в найнеобхіднішому. У той же час середня зарплата по Україні в доларовому еквіваленті зменшилася (452 ​​дол. США в грудні 2013 р. проти 391 дол. США в грудні 2018 р.). Через це багато українців, особливо пенсіонери, знаходяться не тільки за межею бідності, а й на межі голоду.

«Голодуючі люди в країні, на яку припадає 10% світових запасів чорнозему, – це вирок політикам, які довели Україну до злиднів. Витрати на продукти харчування для української сім'ї не повинні перевищувати 25% сімейного доходу», – говорить Олександр Вілкул.


Високі націнки торгових мереж держава не регулює з 2017 року. Тому, наприклад, закупівельна ціна молока – на рівні 9 грн за літр, а продається воно в магазинах дорожче 20 грн. У тій же Європі термін окупності супермаркетів – 10 років, а середня націнка на продукти становить 9-12%.

Олександр Вілкул розповів, що в його передвиборчій програмі «Мир та Розвиток: чотири кроки до успіху» вітчизняним сільгоспвиробникам гарантується комплексна державна підтримка, зокрема, повернення пільг для ПДВ. АПК буде переорієнтовано на переробку та експорт готової продукції, а не сировини, як сьогодні. Для цього в Україні буде впроваджена європейська модель «зеленої скриньки». Вона включає державну компенсацію 50% вартості основних фондів (виробничих будівель, обладнання, транспортних засобів і т. д.), пільгові відсотки по кредитах і створення в селах розвиненої інфраструктури.


17 березня 2019 12:50
'site2018:subscribe.form' is not a component