Олександр Вілкул: Печерним націоналізмом влада розв'язує в країні гуманітарний конфлікт

Олександр Вілкул: Печерним націоналізмом влада розв'язує в країні гуманітарний конфлікт

Так лідер опозиції охарактеризував на Погоджувальній раді в понеділок, 25 лютого, закон про мову, який розглядатиметься на цьому тижні парламентом.

В ході засідання Олександр Вілкул, заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, кандидат на пост Президента від опозиції, піддав різкій критиці законопроекти, які спікер Андрій Парубій виніс на голосування депутатам на цьому тижні.

Перед засіданням Вілкул показав членам коаліції з телефону ролик на YouTube про те, як в ці вихідні жителі Дніпра ламали двері на відкритті секонд-хенду. «Ви довели людей до злиднів – вони вже виламують двері в секонд-хенди. А тепер ви вносите черговий мовний законопроект, який повинен відвернути людей від реальних проблем, і який розколює суспільство», – заявив заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Олександр Вілкул підкреслив, що керівництво країни цікавить тільки питання, як залишитися при владі, тому вони перетворили парламент в інструмент політичних технологій на виборах. «Владі мало однієї війни, яка вже йде в Україні. Для залучення на свою сторону радикально налаштованої частини суспільства, вона печерним націоналізмом розв'язує гуманітарний конфлікт в країні. Ми виступаємо категорично проти скандального законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 5670-д від 09.06.2017 р). Звичайно, українська мова повинна бути державною, але не можна допустити радикального обмеження регіональних мов. Ми вимагаємо на підставі європейського підходу гуманітарної та мовної децентралізації в рамках єдиної країни», – наголосив народний депутат.

Раніше Венеціанська комісія дала негативний висновок за результатами аналізу мовних положень іншого скандального закону – «Про освіту», але ці положення влада внесла і до мовного закону № 5670-д, який збирається тепер затвердити.

Олександр Вілкул вимагає винести на голосування на цьому тижні законопроекти про мир, підтримку промисловості, економічно обґрунтоване зниження тарифів і цін, законопроекти про захист прав вимушених переселенців, «афганців» та інших категорій громадян України, які потребують захисту.

«Ми подали ці законопроекти, а також законопроект про деблокаду Донбасу, в тому числі гуманітарну, щоб були відновлені виплати пенсій та соціальної допомоги мешканцям регіону. Але коаліція блокує їх прийняття. Народ все бачить. І через місяць ми викинемо цю владу на смітник історії», – резюмував опозиціонер.

25 лютого 2019 14:51
'site2018:subscribe.form' is not a component