Олександр Вілкул: Переселенці зможуть проголосувати за мир в Україні

Олександр Вілкул: Переселенці зможуть проголосувати за мир в Україні

Переселенці зможуть голосувати на виборах за спрощеною процедурою.

Народний депутат України від партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - Партія миру та розвитку» Олександр Вілкул зустрівся з переселенцями.

Що треба, щоб проголосувати?

Для того, щоб взяти участь в голосуванні, переселенці з Донбасу та Криму повинні написати заяву про тимчасову зміну місця голосування до відділу ведення Держреєстру виборців того населеного пункту, в якому переселенець збирається голосувати (місті, район в місті або сільському районі). Для подачі заяви потрібен тільки паспорт (в якому вказана домашня адреса на тимчасово непідконтрольній території Донбасу або АРК). Заяву необхідно подати до 25 березня 2019 року. Вона повинна бути розглянута органом Держреєстру невідкладно (але не пізніше ніж за 5 днів до дати голосування) і за результатами видається посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.

«Щоб проголосувати, переселенцям потрібно пройти нескладну процедуру, яку я щойно пройшла. Потрібно просто прийти до держреєстру виборців міста або району, в якому проживаєте зараз, написати заяву. Вам видадуть тимчасове посвідчення про зміну місця голосування. При собі потрібно мати паспорт. Адреси можна знайти в інтернеті. Ми сподіваємося, що буде мир в нашій країні та ми зможемо повернутися додому», - сказала Марія Будяк, переселенка з Донецька.

Для голосування необхідно прийти на відповідну виборчу дільницю 31 березня 2019 року з 8:00 до 20:00 години.

Не повинно бути «людей другого сорту»

Хоча до виборів залишилося два місяці, про процедуру голосування не знають понад 60% переселенців. Крім того, штучно створені бар'єри стали причиною відмови переселенців від участі в голосуванні.

Олександр Вілкул вважає, що ситуацію потрібно змінювати: «У нас в країні не повинно бути громадян другого сорту, яким влада не дає права голосувати. Після нашого тиску Центрвиборчком значно спростив процедуру голосування для переселенців. А таких людей в нашій країні більше, ніж півтора мільйона».

Під час зустрічі з переселенцями, опозиціонер підкреслив, що держава має подбати про людей, які через війну втратили все не за залишковим принципом, а в першу чергу. В Україні зареєстровано понад 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб. «Люди, які через війну втратили все. І ми продовжимо захищати права цих людей, над якими влада, за великим рахунком, знущається останні 4,5 року», - підкреслив Вілкул.

Олександр Вілкул та команда «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ - Партії миру та розвитку» зареєстрували 20 законопроектів, спрямованих на соціальну підтримку переселенців, але влада блокує прийняття цих ініціатив.


28 січня 2019 19:14
'site2018:subscribe.form' is not a component