Олександр Вілкул озвучив пропозиції щодо зміни Конституції України

Олександр Вілкул озвучив пропозиції щодо зміни Конституції України

Народний депутат Олександр Вілкул озвучив перелік доповнень до проекту нової Конституції, підготовленої членами Опозиційного уряду: позаблоковий статус, професійна армія, виборність суддів, реальна децентралізація і обов'язкове державне медичне страхування.

Опозиціонер зазначив, що Нова Конституція - не самоціль його передвиборної програми, а один із способів досягнення поставлених цілей. «Нова Конституція є інструментом, який закладе фундамент для нормального розвитку України на багато поколінь вперед. Країна почне підніматися з прірви тільки тоді, коли закінчиться війна, коли батьки перестануть боятися випускати своїх дітей на вулицю, коли інвестори почнуть інвестувати в країну і не боятися, що їх тут просто пограбують. Для цього в нашій Конституції буде закріплений позаблоковий статус по типу шведської або фінської моделі. Професійна українська армія буде гарантом незалежності. Ми забезпечимо її нашими кораблями і літаками, а держзамовлення отримають українські підприємства, що дасть країні ще сотні тисяч робочих місць. А щоб зруйнувати корупцію в судовій системі, ми введемо прямі вибори суддів одночасно з виборами мерів. Ми зробимо реальну, а не фейкову децентралізацію», - підкреслив Олександр Вілкул в середу, 23 січня під час круглого столу, на якому обговорювався проект Конституції, підготовлений членами Опозиційного уряду.

«Крім того, я просив би включити в проект Конституції питання впровадження страхової медицини. Держава буде зобов'язана купити страховий поліс пенсіонерам, бюджетникам, дітям, а роботодавець - за свій рахунок забезпечити медичними страховками своїм працівників», - додав Вілкул, який представляє «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - Партію миру та розвитку».

За словами народного депутата, чинна Конституція більше не відповідає викликам, що стоять перед Україною. «Конституція 1996 року в цілому і непогана, і багато там правильно написано, але вона просто морально застаріла і в реальності не виконується. А найбільше для руйнування діючої конституційної моделі зробив якраз нинішній Гарант цієї самої Конституції - президент Петро Порошенко», - акцентував Вілкул.

23 січня 2019 16:15
'site2018:subscribe.form' is not a component