Олександр Вілкул: Наша стратегія побудови сильної країни – це не кредити МВФ – це сильна українська економіка

Олександр Вілкул: Наша стратегія побудови сильної країни – це не кредити МВФ – це сильна українська економіка

В Україні, яка ще недавно входила в ТОП-10 світових виробників сталі, стрімко зростають продажі іноземного металу. Головним чином за рахунок поставок китайської продукції за демпінговими цінами. За 2017 рік споживання сталі в Україні зросло лише на 6,7%, а імпорт збільшився на 23%.

«Я пропоную рішення, як суттєво збільшити заробітну плату на українських заводах та підприємствах, а не в Польщі чи де-небудь у Китаї. Підтримка внутрішнього ринку - це машинобудування, авіабудування, суднобудування, інші ресурсоспоживацькі галузі, великі державні інфраструктурні проекти, будівництво мостів та доріг, поставки на експорт. Для цього необхідно прибрати квоти та мита з європейського ринку, які зараз нас обмежують, незважаючи на всі угоди про асоціацію», - зазначив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул на зустрічі з працівниками Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату (Кривий Ріг).

«Ми в своїй країні Україні можемо виробляти великий обсяг видобутку руди, виплавляти великий обсяг металу, якого вистачить на півсвіту. Але чомусь, якщо підеш просто в магазин, і бачиш, що навіть прості речі як ручки, стільці виготовляються з китайського металу. Незрозуміло, чому так відбувається, чому так робиться... Ми можемо все робити власними силами, власними ресурсами. І хочеться, щоб наша галузь виводилася з кризи, люди мали роботу, мали гідну заробітну плату», - сказав Павло Седнєв, працівник Інгулецького ГЗК.

Олександр Вілкул підкреслив, що жодна країна не здійснювала масштабні інфраструктурні проекти, ґрунтуючись на імпортну сталь. Наприклад, Китай розвивав гірничо-металургійний комплекс для задоволення внутрішнього попиту. Зараз аналогічно діє Індія.

«Основа нашої Стратегії побудови сильної країни - це не кредити ВМФ, а розвиток нашої української економіки. Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Маріуполь, Запоріжжя, Харків, Херсон, Миколаїв, інші міста живуть поки нормально, працюють заводи та комбінати. Ми підтримаємо промисловість, забезпечимо роботою та гідною зарплатою мільйони українців тут на Батьківщині», - заявив Олександр Вілкул.

Нардеп підкреслив, що для України саме гірничо-металургійний комплекс є основою економіки. На нього припадає близько 30% промислового виробництва та більше 25% валютної виручки.

Для підтримки промисловості народний депутат з колегами з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ розробили та подали в парламент пакет законопроектів з «Нової Індустріалізації».

14 січня 2019 18:54
'site2018:subscribe.form' is not a component