Олександр Вілкул: Народ чекає не тільки на перезавантаження влади, а й покарання винних

Олександр Вілкул: Народ чекає не тільки на перезавантаження влади, а й покарання винних

У Верховній Раді пройшла щотижнева Погоджувальна рада фракцій та груп, остання перед першим туром голосування на президентських виборах. У своєму виступі Олександр Вілкул, кандидат в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, висловив упевненість, що вже за два тижні в Україні відбудеться перезавантаження влади, і наступний план роботи парламенту буде обговорювати в абсолютно нових політичних умовах.

Він підкреслив, що, позбувшись від необхідності «обслуговувати політичний піар керівництва країни», Верховна Рада нарешті отримає можливість «зайнятися справами, дійсно, важливими для народу та держави».

Серед першочергових питань лідер об'єднаної опозиції назвав встановлення миру на Донбасі, зокрема, зняття економічної, транспортної, енергетичної та гуманітарної блокади тимчасово непідконтрольних територій. Відповідний проект постанови Верховної Ради був поданий Вілкулом та депутатами від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в лютому 2019 року.

Олександр Вілкул також підкреслив, що негайному скасуванню підлягають «всі рішення з розколу українського суспільства», які парламент раніше приймав під диктовку Банкової. Мова, зокрема, йде про закон «Про освіту», про закони в церковній сфері та ін.

Кандидат в Президенти від опозиції також вказав на важливість роботи з реальної, а не фіктивної децентралізації. «За місцевими громадами необхідно закріпити дійсно широкі економічні та гуманітарні повноваження. Це надасть їм можливість реально розвиватися в інтересах жителів», – сказав він.

Олександр Вілкул заявив, що «окреме питання – відповідальність за скоєні злочини представниками цієї влади». Верховна Рада повинна буде розібратися з усіма «злочинами та знущаннями над народом», які за ці п'ять років вчинила діюча влада. У зв'язку з цим буде створено цілий ряд нових тимчасових слідчих комісій та переглянуто склад існуючих, які зараз очолюють представники чинного президента. Перш за все, мова йде про зміну складу ТСК з розслідування фактів розкрадання в Збройних Силах. Також необхідно поставити крапку в розслідуванні злочинів, скоєних під час Майдану та 2 травня 2014 р. в Одесі.

Лідер опозиції зазначив, що за нових політичних умов парламенту необхідно буде скасувати «антисоціальні експерименти, які влада називає «реформами». Йдеться про пенсійну, медичну «реформи» та ін. Він підкреслив, що єдиний шлях розвитку країни – «це підтримка промисловості та зростання зарплат, а не перетворення України на кладовище заводів і 10 мільйонів вимушених трудових мігрантів». Вілкул заявив, що до відповідальності будуть притягнені всі, хто в інтересах чинної влади маніпулював парламентом і протискував ці «реформи». І що, зокрема, це стосується дій спікера Верховної Ради Андрія Парубія, який постійно порушував Регламент роботи парламенту.

«Я постійно спілкуюся з людьми по всій країні. Вони п'ять років терпіли знущання та постійний обман. Народ чекає не тільки перезавантаження влади, а й покарання винних», – підкреслив Олександр Вілкул.

18 березня 2019 17:34
'site2018:subscribe.form' is not a component