Олександр Вілкул на Парламентській Асамблеї ОБСЄ підняв питання деокупації Донбасу та відновлення миру в Україні

Олександр Вілкул на Парламентській Асамблеї ОБСЄ підняв питання деокупації Донбасу та відновлення миру в Україні

У Відні стартувала 18-я зимова сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. Лідер української опозиції Олександр Вілкул обговорив з європейськими партнерами План досягнення миру дипломатичним шляхом та кроки з економічного відродження України.

Олександр Вілкул, кандидат в Президенти України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член Постійної делегації ВР у Парламентській Асамблеї ОБСЄ, взяв участь в роботі спільного засідання трьох загальних комітетів, а також виступив на засіданні Спільного комітету з Демократії та прав людини. У центрі уваги комітетів - питання безпеки та шляхи вирішення існуючих конфліктів, захист прав людини в надзвичайних ситуаціях.

Олександр Вілкул представив міжнародним партнерам свою позицію щодо блокади Донбасу, яку сьогодні реалізує українська влада. Кандидат розповів також європейським колегам про свій Мирний План та законодавчі ініціативи щодо зняття блокади Донбасу. Він підкреслив, що блокада є прямим порушенням Конституції України та прав українських громадян. Крім того, організувавши блокаду Донбасу, влада порушує взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських угод.

Виступаючи на засіданні Спільного комітету з демократії, прав людини та гуманітарних питань, Олександр Вілкул сказав: «Перший крок до миру в Україні - це зняти блокаду Донбасу - енергетичну, економічну, транспортну та найважливіше - гуманітарну. Необхідно відновити поставки продуктів харчування, виплати пенсій, виплати соціальної допомоги. І тут, у Відні, з міжнародними партнерами ми обговорювали, в тому числі, й мої законопроекти, пов'язані з деблокадою Донбасу, тому що вони повністю збігаються з позицією ОБСЄ. Є виграні суди про відновлення виплат жителям регіону, які нинішня українська влада ігнорує, тому що їй вигідна війна. Вони від цього отримують і політичні плюси, консолідуючи радикально налаштовану частину виборців, і занадто велику корупцію на війні».

В ОБСЄ, в цілому, з позицією Олександра Вілкула згодні, оскільки, на думку різних представників ОБСЄ, від блокади Донбасу, насамперед, страждають люди і це завдає колосального соціально-економічного удару по Україні.

Багато представників європейських країн також висловили переконання в тому, що в конфліктних ситуаціях влада не може блокувати власних громадян та позбавляти їх підтримки. Для європейських демократичних країн - це неприйнятно, тому що, незважаючи ні на що, за будь-яких проблем і обставин влада країни повинна робити все можливе, щоб захистити соціальні, економічні та гуманітарні права своїх громадян.


21 лютого 2019 18:16
'site2018:subscribe.form' is not a component