Олександр Вілкул: Ми відновимо ракетно-космічну галузь, і Україна знову буде підкорювати космос

Олександр Вілкул: Ми відновимо ракетно-космічну галузь, і Україна знову буде підкорювати космос

Один із лідерів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул зустрівся з працівниками КБ «Південне» (Дніпро). Вони обговорили законопроекти в рамках стратегії «Нової Індустріалізації», спрямовані на відновлення і розвиток ракетно-космічної галузі.

«На «Південмаші» з березня – борги по зарплаті і наказ про одноденки. КБ «Південне» ще тримається. Держпідтримка – 40 млн грн. Це в два рази менше, ніж на рік виділяється на їдальню та автомобілі Верховної Ради. Нас перетворюють у злиденну аграрну країну, але ми ще можемо відновити ракетно-космічну промисловість», – сказав Вілкул.

Він підкреслив: «Ми йдемо в парламент з готовими законопроектами. Ми реалізуємо держпрограми. Ми підтримаємо талановиту молодь і дамо гідні зарплати. Ми будемо запускати ще наші, українські ракети».

Пакет законопроектів щодо підтримки української ракетно-космічної галузі – Конструкторського бюро «Південне», «Південного машинобудівного заводу» («Південмаш») та інших підприємств, розроблений спільно з представниками галузі та експертами.

Перше. В рамках «Нової Індустріалізації» передбачається державна підтримка ракетно-космічної галузі – протягом 10 років пряме фінансування (не менше 500 млн грн щорічно) для технічного переоснащення і модернізації підприємств.

Друге. Розміщення на КБ «Південне» і «Південмаші» держзамовлень і надання підприємствам пільг на 10 років, у тому числі скасування ПДВ на імпорт нового обладнання, яке не виробляється в Україні, встановлення нульової відсоткової ставки податку на прибуток, а також прискорена амортизація промислового обладнання.

«Підтримка ракетно-космічної галузі дозволить забезпечити замовленнями сотні вітчизняних підприємств машинобудування, металургії та інших галузей, в яких працюють десятки тисяч українців. Наше завдання – вивести рівень зарплат у галузі на рівень середньосвітових. Це зупинить відтік кадрів і мізків з України, дасть впевненість нашим фахівцям, щоб вони працювали на Батьківщині і розвивали її», – підкреслив Вілкул.


Третє. Для стимулювання створення на КБ «Південне» і «Південмаші» нових робочих місць пропонується на два роки звільнити підприємства від сплати єдиного соціального внеску на створення нових робочих місць і при працевлаштуванні молоді на перше робоче місце.

Для активізації роботи на міжнародних ринках повинна бути забезпечена ефективна робота дипломатичних місій.

«Підсумком прийняття пакету законопроектів повинні стати розробка і затвердження Президентом Володимиром Зеленським та новим урядом державної програми фінансового оздоровлення і розвитку базових державних підприємств ракетно-космічної галузі України – КБ «Південне» і «Південмашу» – на 10 років. Україна повинна залишитися космічною державою, а Дніпропетровськ, КБ «Південне» і «Південмаш» – отримати підтримку в розвитку», – підкреслив Вілкул.

Довідка:

Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» (КБ «Південне») є одним з найбільш відомих і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств по розробці ракетно-космічної техніки. Зусиллями колективу КБ «Південне» були створені дев'ять типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких вироблено близько 500 запусків і виведено на орбіти понад 1100 космічних апаратів. Важливу роль в реалізації ракетно-космічних проектів відіграє міжнародне співробітництво.


19 липня 2019 14:48
'site2018:subscribe.form' is not a component