Олександр Вілкул: Ми повернемо українців на Батьківщину – відродимо економіку та забезпечимо гідний рівень життя і зарплати

Олександр Вілкул: Ми повернемо українців на Батьківщину – відродимо економіку та забезпечимо гідний рівень життя і зарплати

На Форумі ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Ужгороді були обговорені шляхи вирішення проблеми трудової міграції. Для Закарпаття це одна з ключових проблем. Наприклад, в містах Угорщини, до яких всього кілька кілометрів, середня зарплата перевищує 1000 євро, а для кваліфікованих працівників - може бути і дві, і три тисячі євро. Це в рази більше, ніж середня зарплата в регіоні і по Україні.

«За п'ять років масова трудова еміграція перетворилася в національну катастрофу для всієї країни. Щоб прогодувати свої сім'ї, на заробітки виїхали близько 10 мільйонів українців. На Закарпатті та в інших регіонах - цілі міста і селища, в яких фактично тільки люди похилого віку і діти. Ми повернемо українців на Батьківщину - піднімемо економіку і забезпечимо їх роботою з гідною заробітною платою в Україні», - сказав Вілкул.

Для підйому економіки ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив програму «Нової Індустріалізації», під яку підготовлені законопроекти, які повинні стати однією з основ роботи нового парламенту. «Ми докорінно змінимо ситуацію. Треба залучати в країну інвестиції та нові технології, а не змушувати наших людей їхати за кордон», - сказав Вілкул.

Він підкреслив, що не менш важливо, ніж економічний фактор, для повернення українців додому необхідно зупинити війну і забезпечити високу якість життя.

«З розвитком Інтернету для багатьох вже неважливо, в якій країні ти працюєш. Щоб, наприклад, фахівці IT-сфери, якими сильна Україна, працювали у нас, необхідна висока якість життя. Тому у нас комплексна програма, яка включає повний комплекс дій. Це й інфраструктурні проекти з будівництва нормальних доріг, доступного житла, дитячих садків, підвищення виплат при народженні дітей, введення страхової медицини для підвищення якості медпослуг тощо. Також мова йде про створення індустріальних парків, зниження податків, захисту інвестицій та доступних кредитів (2-3%, а не як зараз - 25%), - додав Вілкул. - Фактично ми говоримо про переформатування державної стратегії. У центрі якої повинні бути інтереси людей та створення умов для розвитку підприємництва».

Для регіонів будуть розроблені адресні програми підтримки, зокрема, для Закарпаття, наприклад, в сфері туризму. Держава бере на себе створення необхідної інфраструктури.

«Сила ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в тому, що ми – люди справи. У наших рядах - мери, представники місцевого самоврядування та виробничники, які представляють всю країну - від Закарпаття до Харкова, від Чернігова до Одеси. Ми знаємо проблеми, тому що кожен день працюємо «на землі», спілкуємося з людьми. І знаємо, що треба зробити в парламенті, щоб «підняти» країну і повернути людям упевненість у майбутньому», - підкреслив Вілкул.

У Форумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування Закарпаття, східних, центральних і південних регіонів України, представники національних меншин, експерти, представники релігійних та культурних організацій.


05 липня 2019 15:36
'site2018:subscribe.form' is not a component