Олександр Вілкул: Ми об'єднуємося з лікарями, вченими та експертами для розробки програми виведення медицини з кризи

Олександр Вілкул: Ми об'єднуємося з лікарями, вченими та експертами для розробки програми виведення медицини з кризи

У Запоріжжі пройшов форум, який об'єднав лікарів та експертів з усієї країни. Учасники форуму зазначають: реформи повинні підвищувати якість медичних послуг та умов роботи лікарів, а не приводити до закриття лікарень і відтоку фахівців за кордон, як це відбувається в останні роки. Один з лідерів опозиції Олександр Вілкул, під час форуму зазначив, що одним із завдань нового парламенту є скасування антинародної медичної реформи Супрун. Він також закликав лікарів, експертів та громадськість об'єднатися для розробки спільного антикризового плану.

Під час виступу народний депутат сказав: «Те, що робила пані санітарка, яку нам прислали з-за кордону, Супрун, останні п'ять років, це ж просто катастрофа. Я не хочу сказати, що у нас в медицині було добре, було не добре. Але різниця між «недобре» і «катастрофічно жахливо» колосальна. Вони хочуть піти від системи Семашко, але для того, щоб піти, треба до чогось приходити. Я - прихильник страхової медицини, і вважаю, що це та модель, яка буде ефективною».

Він підкреслив, що обов'язкову страховку для дітей, пенсіонерів та бюджетників повинна оплачувати держава, а для працівників підприємств - роботодавець. І це повинно бути закріплено на законодавчому рівні, - додав опозиціонер.

«Для людини це буде безкоштовно. І тоді людина піде до того лікаря, якому більше довіряє, в ту лікарню, яка їй більше подобається, і її вилікують. Вона дасть страховку - заплатить страхова. Ось тоді гроші прийдуть в медицину», - підкреслив Вілкул.

«А заяви Супрун про те, що «гроші будуть ходити за пацієнтом» в рамках так званої медреформи, а насправді геноцидного експерименту, це брехня», - упевнений нардеп.

«Ще жодного разу «гроші» не наздогнали жодного пацієнта, - додав він. - Дуже важливо, вводячи нову систему, не руйнувати старе, а навпаки, зберегти все краще. Медицина - це не бізнес, не гроші, не комерція. Медицина - це, в першу чергу, ідея. Спасибі медикам за ту нелегку працю, через яку вони проходять. Це справжні патріоти своєї країни».


24 червня 2019 10:21
'site2018:subscribe.form' is not a component