Олександр Вілкул: Ми об'єднаємо Україну, яку навмисне п'ять років розколювали питаннями мови, віри та історії

Олександр Вілкул: Ми об'єднаємо Україну, яку навмисне п'ять років розколювали питаннями мови, віри та історії

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК провів в Ужгороді форум «Мови нацменшин, релігія, мультикультурність». У Форумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування Закарпаття, східних, центральних і південних регіонів України, представники національних меншин, експерти, представники релігійних та культурних організацій.

На Форумі виступив один із лідерів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул. «Україна - мультинаціональна і мультикультурна держава. В цьому наша сила, а не слабкість. В рядах ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ мери та представники місцевого самоврядування, депутати, громадські працівники, які представляють всі регіони нашої країни. Ми об'єднаємо Україну, яку влада навмисне п'ять років розколювала питаннями мови, віри та історії. Щоб прикрити непрофесіоналізм і злодійство, влада нацьковувала людей один на одного. Але ми зупинимо це і повернемо людям гідне життя», - сказав він.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає на захист прав усіх народів, що населяють Україну. Це стосується прав вільно говорити на своїй рідній мові та отримувати на ній освіту, мати можливість без обмежень сповідувати свої національні конфесії», - підкреслив Вілкул.

Він зазначив, що консолідуюча ідея полягає в створенні багатої і сильної України, в якій є місце кожному, хто вважає себе громадянином нашої країни. Для цього у ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ є детальна програма і розроблені законопроекти.

«Країні потрібна реальна децентралізація, в тому числі культурна і гуманітарна. Це означає, що люди на місцевих референдумах самі визначатимуть, які свята їм святкувати, які пам'ятники ставити і на якій мові вчити дітей. При цьому, державною залишається українська мова», - зазначив він.

Мер Ужгорода Богдан Андріїв, який входить в першу десятку списку ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ на виборах до Верховної Ради, підкреслив, що Ужгород показує приклад того, як багато національностей можуть жити в мирі, працювати і збагачувати один одного своїми культурними традиціями. «Місто Ужгород і Закарпатська область можуть бути прикладом для всієї України - як більш 100 національностей Закарпаття можуть вільно використовувати свою мову, свої культурні традиції», - сказав Андріїв.

Виступаючі на Форумі відзначили, що Закарпатська область - в числі тих, хто реально постраждав від націоналістичної політики нинішньої влади, коли обмежувалися гуманітарні інтереси угорців, словаків, росіян, ромів, які нарівні з українцями населяють цей регіон.

Перший заступник голови облради, заступник голови Закарпатської обласної організації «КМКС» Партія угорців України» Йосип Борто зазначив, що у всіх громадян України повинні бути рівні можливості для отримання освіти рідною мовою.

Нагадаємо, «реформа освіти» з фактичною забороною вчитися на рідній мові, розкритикована в тому числі Венеціанською комісією, і «мовний» закон Порошенко-Парубія стали причиною загострення дипломатичних відносин України та Угорщини.

«Реальний захист прав національних меншин дозволить відновити дружні відносини з країнами - сусідами», - зазначив Вілкул.

За підсумками Форуму було прийнято резолюцію. У ній, зокрема, йдеться про те, що одним із першочергових завдань нового парламенту є реалізація програми ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, спрямованої на скасування дискримінаційних законів і реформ, об'єднання країни і захист прав національних меншин.

Ключовим положенням резолюції став пункт про необхідність відновлення в Україні миру і громадянської злагоди.

05 липня 2019 15:41
'site2018:subscribe.form' is not a component