Олександр Вілкул: Ми домоглися скасування важливої ​​частини антилюдської пенсійної «реформи»

Олександр Вілкул: Ми домоглися скасування важливої ​​частини антилюдської пенсійної «реформи»

На підставі звернення опозиційних депутатів Конституційний Суд скасував піднятий на 5 років Урядом Яценюка-Порошенка мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугою років.

Під виглядом так званої «пенсійної реформи» в 2015 році Уряд Яценюка-Порошенка збільшив на 5 років стаж для виходу на пенсію людям, які мали право на вихід на пенсію за вислугою років. В результаті, наприклад, лікарі та вчителі, які до 2015-го виходили на пенсію за вислугою років після 25 років відповідного спеціального стажу, повинні були відпрацювати за фахом вже 27,5 років в 2019 році та 30 років в 2024 році. Більш того, людей позбавили права отримувати належну пенсію до досягнення 55 років. Крім цього, на 5 років був збільшений стаж для виходу на пільгову пенсію льотчикам, балеринам, працівникам шкідливих виробництв, спортсменам тощо.

У відповідь на звернення 45 народних депутатів 4 червня 2019 року Конституційний Суд визнав неконституційним це рішення Кабміну та повернув норми закону «Про пенсійне забезпечення», які діяли до «реформи».

Один з лідерів опозиції Олександр Вілкул сказав: «П'ять років влада знущалася над людьми, приймаючи так звані «реформи», а насправді антилюдські експерименти, по типу пенсійної. З 2016 року ми боролися за захист людей, зверталися до Конституційного Суду. Три роки влада блокувала прийняття справедливого вирішення питання, але ми добилися правди, - Конституційний Суд скасував мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугою років. Після перезавантаження парламенту ми скасуємо всі антилюдські експерименти, які влада проводила в 2014 - 2019 роках над людьми та країною - медичну, пенсійну та освітню «реформи».

Додається рішення суду - http://www.ccu.gov.ua/sites/default/files/docs/2_p_2019.pdf

Рішення Конституційного Суду, яке набрало чинності з дня його прийняття - 4 червня 2019 року, є остаточним і не може бути оскаржене.

«Це вже не перша наша перемога над антилюдськими рішеннями влади», - підкреслив Вілкул. Раніше Конституційний Суд повернув чорнобильцям - соцгарантії, ветеранам - пільги, відібрані владою, а також визнав неконституційним оподаткування пенсій. Також в грудні 2017-го Верховна Рада на вимогу ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ прийняла законопроект № 5722, згідно з яким за встановлення квартирних лічильників на газ будуть платити газовики, а не люди.

Довідково:

Зазначимо, 4 червня 2019-го Конституційний Суд своїм рішенням за поданням 45 народних депутатів Верховної Ради, серед яких є Олександр Вілкул та інші представники фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, визнав неконституційними положення пункту «а» статті 54, статті 55 закону «Про пенсійне забезпечення». Цим положенням було встановлено додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років - вік не менше 50 років для працівників льотного та льотно-випробувального складу, і 55 років для працівників освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств та колективів.

Відповідно до закону «Про пенсійне забезпечення», пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. Тобто, втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.


06 червня 2019 11:22
'site2018:subscribe.form' is not a component