Александр Вилкул: Гарантом нашей безопасности будет сильная армия, обеспеченная современной техникой украинского производства

Александр Вилкул: Гарантом нашей безопасности будет сильная армия, обеспеченная современной техникой украинского производства

Олександр Вілкул: Гарантом нашої безпеки буде сильна армія, забезпечена сучасною технікою українського виробництва

Кандидат в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул відвідав оборонне підприємство Харківський машинобудівний завод «ФЕД».

«Я за позаблоковий статус. Але ми створимо в Україні сильну професійну армію, оснащену за останнім словом військової техніки. Дамо замовлення українському військово-промисловому комплексу. Підтримаємо вітчизняне машинобудування, вітчизняні високоємні, наукомісткі галузі. І створимо тут робочі місця з високою заробітною платою. А не купуватимемо мотлох по всьому світу. Самі будемо експортувати, а не валюту відправляти закордон, а отримувати валюту за ту продукцію високотехнологічну, яку будемо виробляти в Україні», - сказав Олександр Вілкул під час зустрічі з робітниками Харківського заводу «ФЕД».

Він зазначив, що відкрито виступає проти планів уряду закуповувати за величезні гроші з держбюджету озброєння за кордоном. «Треба підвищувати рівень вітчизняного ВПК, забезпечувати роботою та зарплатою українських робітників та вчених, а не робити все це для іноземців. Більш того, рівень кваліфікації наших машинобудівників дозволяє робити високоякісну сучасну військову техніку та успішно продавати її за кордон».

Опозиціонер наголосив, що в останні десятиліття в світі саме машинобудування є «локомотивом» економічного зростання, і від нього залежить технічний стан інших сфер економіки, а отже й добробут населення. В середньому, одне робоче місце в машинобудуванні забезпечує 8-10 робочих місць в суміжних галузях. Зокрема, на початок 2010-х в Німеччині та Японії на машинобудування припадало понад 50% промисловості, в Китаї - понад 30%. В Україні, з 2013 частка машинобудування в промисловій структурі знизилася з 8,6% до 6,4%.

«Непрофесіоналізм влади знищує машинобудування як «локомотив» промислового розвитку країни. Україна перетворюється на цвинтар заводів, в відсталу аграрну країну з жебраками», - сказав Вілкул.

Після 2014 року машинобудування в Україні переживає кризу, пов'язану в тому числі з зупинкою програм модернізації виробництва та масовим виїздом кваліфікованих працівників на заробітки за кордон.

«Наше підприємство працює в галузі авіації. За останні три роки не випущено в Україні жодного літака. Про що тут можна говорити. На сьогоднішній день зарубіжні ринки, за винятком Російської Федерації, є нашими основними джерелами доходу. На жаль, внутрішній ринок впав дуже сильно. Тому ті нові ринки, які ми для себе відкрили – а це ринок Південної Кореї, Франції, європейський, Чехії, Канади, вони нам дозволяють сьогодні стійко стояти економічно», - сказав Віктор Попов, голова правління АТ «ФЕД».

Олександр Вілкул – людина, яка пройшла шлях від робочих спеціальностей до одного з керівників держави. Як представник промисловості він як ніхто знає проблеми виробничників.

Для подолання кризи в промисловості Вілкул розробив та подав до Верховної Ради пакет законопроектів «Нова Індустріалізація». Мета цих пропозицій - відновлення промисловості, в першу чергу високотехнологічної, та економічний розвиток країни. Однак влада блокує ці ініціативи.

Серед законопроектів, поданих до Верховної Ради: №2195а - Про внесення змін до Митного кодексу України; №2557а - Про Український державний банк розвитку;

- №6201 - Про внесення змін до Податкового кодексу України; 6338 - Про деякі питання списання та реструктуризації заборгованості підприємств літакобудівної промисловості, суднобудівної промисловості та космічної галузі перед бюджетами та соціальними фондами і забезпечення їх фінансового оздоровлення; №9472 - Про мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами; №4279 - Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» та інші.

 

01 березня 2019 17:31
'site2018:subscribe.form' is not a component