Олександр Вілкул: Економічне зростання і створення нових робочих місць забезпечить експорт готової продукції, а не сировини для її виготовлення. І ми цього обов'язково доб'ємося

Олександр Вілкул: Економічне зростання і створення нових робочих місць забезпечить експорт готової продукції, а не сировини для її виготовлення. І ми цього обов'язково доб'ємося

Україна повинна продавати не сировину, а готову продукцію. Про це заявив Олександр Вілкул, народний депутат від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ - Партії миру і розвитку» під час зустрічі з робітниками Гірничодобувної компанії Мінерал в місті Пологи Запорізької області.

«Тут, в нашій країні, повинні бути заводи і підприємства з виробництва продукції з більш високою доданою вартістю. Тоді будуть і високі заробітні плати, а значить і гідні пенсії, і гідний рівень життя. Це сотні тисяч робочих місць», - сказав Олександр Вілкул.

Опозиціонер наголосив, що в Україні є підприємства, які видобувають унікальні ресурси, але вони експортуються за кордон. З вітчизняної сировини виготовляються товари, які потім реалізуються, в тому числі, і на українському ринку. Гроші вимиваються з економіки.

«Італійська сантехніка і польська кераміка виробляються, в тому числі з української сировини. Купують у нас сировину за копійки, а назад нам продають вже готову продукцію за європейськими цінами», - підкреслив Вілкул.

Він зазначив, що команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ розробила і подала до Верховної Ради пакет законопроектів «Нова Індустріалізація». Мета цих пропозицій - відновлення промисловості, в першу чергу високотехнологічної, економічний розвиток країни та забезпечити зростання продажів української продукції на зовнішніх та внутрішніх ринках. Однак влада блокує ці ініціативи.

«Олександр Вілкул пройшов шлях від помічника машиніста екскаватора до віце-прем'єр-міністра, керував Дніпропетровською областю... В цей час Дніпропетровська область стала лідером та прикладом для всієї України. Та програма, яку він пропонує для реалізації, розумна ... Ми підтримаємо цю програму і віримо в його майбутнє», - сказав Василь Тимошенко, генеральний директор ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» (г. Пологи Запорізької області).


Довідково:

Сьогодні ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» веде розробку Пологівського родовища каоліну вторинного та глини вогнетривкої.

Щорічно підприємство видобуває близько 380 тис. тонн глини, 350 тис. тонн каоліну і 470 тис. тонн піску. Експлуатаційні запаси складають близько 24 млн тонн.

Продукція підприємства - глина вогнетривка, каолін, сировина піщано-глиниста, глина монтморілонітова - використовуються підприємствами металургійної промисловості при виробництві фарфору, керамічних та фаянсових виробів, керамічної цегли, портландцементного клінкеру, формувальних сумішей, будівельних матеріалів, кормових добавок.

Основні країни, куди експортується глина та каоліни (для виготовлення сантехніки): Іспанія, Польща, Білорусь, Індія, ОАЕ.


31 січня 2019 14:14
'site2018:subscribe.form' is not a component