Олександр Вілкул добився скасування незаконного рішення ЦВК у Верховному Суді

Олександр Вілкул добився скасування незаконного рішення ЦВК у Верховному Суді

Верховний Суд скасував постанову ЦВК, яка порушувала рівномірний розподіл посад між кандидатами в дільничних комісіях у Коростені Житомирської області.

Кандидат в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул зі своєї загальної квоти в 59 керівних посад отримав лише одну посаду в дільничних комісіях Коростеня, де у Вілкула найбільш сильні електоральні позиції. При цьому кандидату Бойку надали 14 посад, Порошенко - 10.

Розглядаючи скаргу Олександра Вілкула, ЦВК ніяких порушень закону про вибори традиційно не помітила. Однак Верховний Суд з доводами апеляційної скарги кандидата від опозиції погодився.

«На конкретному прикладі ми бачимо спроби маніпуляцій при формуванні дільничних комісій на користь кандидатів від діючої влади. І ми будемо не тільки фіксувати всі порушення, а й боротися за кожен голос, відданий за реальну опозицію», - зазначив Олександр Вілкул.

Коментуючи рішення Верховного Суду, адвокат Світлана Байдан - представник Вілкула на цьому процесі, заявила: «Це рішення Верховного Суду стало черговою перемогою команди Вілкула в боротьбі проти величезної кількості порушень закону на цих виборах. Ми раді бачити, що ще залишилися судді, які не згодні ризикувати своїм ім'ям і репутацією, покриваючи свавілля влади та підконтрольної їй ЦВК на цих виборах. Сьогоднішнє рішення дає нехай і слабку, але все ж надію на те, що планам влади сфальсифікувати вибори Президента збутися не дано. Команда Вілкула готова відстоювати кожен голос українських виборців, готова надійно захистити результат голосування від будь-яких маніпуляцій влади та діючих в її інтересах членів виборчих комісій».

«Тепер ЦВК, якщо все ж вирішить звернути увагу на закон про вибори Президента, позбавлена ​​можливості, повторно розглядаючи нашу скаргу, ще раз відмовити в її задоволенні. Ми сподіваємося, що вкрадені в Олександра Вілкула керівні посади в дільничних комісіях міста Коростень будуть йому повернуті найближчими днями», - додала Світлана Байдан.

27 березня 2019 17:12
'site2018:subscribe.form' is not a component