Олександр Вілкул: Андрій Парубій! Не повертайте нас в нацистську Німеччину своїми мовними законами

Олександр Вілкул: Андрій Парубій! Не повертайте нас в нацистську Німеччину своїми мовними законами

Олександр Вілкул, народний депутат, кандидат в Президенти України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ піддав різкій критиці законопроект про мову, який вніс до порядку денного парламенту спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

«Не впроваджуйте принципи, які в останній раз були впроваджені в нацистській Німеччині в 30-х роках минулого століття», – сказав з трибуни парламенту Олександр Вілкул.

Він закликав усіх провладних депутатів, у яких ще зберігся здоровий глузд, не голосувати за законопроект Парубія.

«Насправді поява цього мовного закону пов'язана з тим, що у Петра Порошенка є свій томос, а спікер Андрій Парубій вирішив зробити свій, такий маленький «томосик». І тому продавлює цей «Закон про мову». Його суть – заборонити мільйонам українців говорити рідною мовою. І ми знаємо, що це була умова Андрія Парубія щодо присутності на з'їзді Петра Порошенка і його підтримки. Тому ви отримали команду голосувати за цей ганебний закон», – додав лідер опозиції, звертаючись до провладних депутатів.

Олександр Вілкул підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зібрав понад мільйон підписів жителів України, які вважають, що влада не має права забороняти людям розмовляти рідною мовою. Разом з колегами по фракції кандидат в Президенти від опозиції приніс підписи в зал для голосування.

«У цьому законі є термін – «публічне приниження української мови». І ви хочете це прирівняти до публічної наруги над державними символами України, такими як прапор, гімн, герб. А що таке «приниження» не прописується. Якщо ми між собою говоримо російською або угорською, це приниження чи ні? Якщо продавець у магазині пенсіонеру відповів по-російськи – це приниження чи ні? Цього в законі не прописано. І хто це буде визначати – Парубій або такі, як він?» – підкреслив Олександр Вілкул.

«Друге. Спроба присвоєння статусу і впровадження регіональних мов взагалі прирівнюється в законі до дій, спрямованих на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу. Очевидна маячня. Тобто за реалізацію норм Європейської хартії мов національних меншин – 10 років в'язниці? Що ви робите? Це маячня для європейської країни в ХХІ столітті», – констатував народний депутат.

«Ми будемо захищати право людей розмовляти рідною мовою. Не ведіть нас у Середньовіччя. Не голосуйте за цей ганебний закон. Прислухайтеся до здорового глузду. Звертаюся до вас, провладні депутати», – акцентував Олександр Вілкул.

28 лютого 2019 21:42
'site2018:subscribe.form' is not a component