Олександр Орлов: Проблема доступної ціни на газ для населення з економічної переросла в політичну

Олександр Орлов: Проблема доступної ціни на газ для населення з економічної переросла в політичну

Про це в прямому ефірі одеського телеканалу «Репортер» 15 травня 2019 року заявив голова Одеської міської організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, депутат міськради Олександр Орлов.

«Україна настільки загралася в геополітичні ігри, що ціна на газ стала політичним питанням. Основу євроазійського газу становить газ російський. Європейці сьогодні вигадують різні треті енергопакети і намагаються грати в енергонезалежність. Але дві країни в Європі - це Туреччина і Німеччина, які будуть торгувати російським газом, забезпечуючи пріоритети в своїх економіках. Німеччина стає лідером Євросоюзу, відповідно Туреччина спробує зайняти таку ж позицію на Близькому Сході і в зоні Балкан. І це все сталося «завдяки» нашій країні, яка вирішила всупереч економічній вигоді зайняти якусь незрозумілу позу і підіграти американцям, які, втрачаючи свої позиції в світовій економіці, зацікавлені в постачанні до Європи свого дорого палива і в перешкоджанні поставок більш дешевого російського газу . У підсумку - страждає наше населення, якому доводиться платити за тарифами, сформованим за принципом «трьох П»: палець, підлога, потік»- тобто абсолютно без жодної прив'язки до ринкових механізмів», - заявив Олександр Орлов.

Більш того, в питанні ціни на газ для населення представників опозиції обурює цинізм керівництва Кабміну і Нафтогазу, які з одного боку анонсують зниження вартості кубометра газу, з іншого боку - підвищують тариф, а з третього - впроваджують абонплату на основі міфологічних розрахунків різної вартості доставки газу в різні регіони України.

«Причина цього банальна. В цьому і наступному році в України в зобов'язаннях перед МВФ - пікові виплати по взятих траншах. Звідки можна взяти в країні, яка майже нічого не виробляє і єдиним сезонним товаром у якій є зерно, десятки мільярдів гривень? Звідки - у населення. Ось вони (керівництво Кабміну - ред.) Беруть ці гроші у населення і затикають дірки в бюджеті і планують розрахуватися з кредитами МВФ, які вони самі кудись безцільно для країни діли, та ще й заробили собі на цьому», - зазначив депутат Одеської міської ради Олександр Орлов.

Олександр Орлов упевнений, що в питаннях економіки і держуправління України терміново потрібні кардинальні зміни.

«Якщо в найближчий рік в нашій країні не зміниться принцип державного управління, відмінний від того, що було в нашій країні останні п'ять років, то 72% електоральної довіри перетворяться в 5%. Україна, як за часів Рузвельта, потрібні 100 днів на злам існуючої системи влади, інакше ситуація призведе до краху державної системи», - резюмував Олександр Орлов.

16 травня 2019 13:10
'site2018:subscribe.form' is not a component