Олександр Долженков: Законопроект про повну загальну середню освіту порушує права нацменшин і російськомовного населення

Олександр Долженков: Законопроект про повну загальну середню освіту порушує права нацменшин і російськомовного населення

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков 5 червня виступив з трибуни парламенту з різкою критикою прийнятого в першому читанні законопроекту №10204 про повну загальну середню освіту, одним з ключових дискримінаційних положень якого є обов'язкове навчання всіх школярів українською мовою.

Цей законопроект, за словами політика, не відповідає інтересам всього українського народу. Більш того, він дублює дискримінаційні положення закону про українську мову як державну і передбачає навчання школярів виключно державною українською мовою без врахування інтересів нацменшин.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий відстоювати інтереси національних меншин, в тому числі і російськомовного населення. Ми за те, щоб вільно розвивалися і були захищені всі мови, як того вимагає Конституція України», - заявив Олександр Долженков.

Він зазначив, що влада в черговий раз намагається ігнорувати законні інтереси російськомовних громадян, яких в Україні понад 9 мільйонів чоловік. Олександр Долженков наполягає, що це положення суперечить не тільки Конституції України, а й Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Опозиціонер попередив парламентарів, що в разі прийняття цих дискримінаційних та неконституційних положень, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде домагатися справедливості в Конституційному Суді.

«Згідно зі статтею 11 Конституції України держава забезпечує консолідацію та розвиток української нації, її історичної свідомості, культури і традицій а також розвиток етнічної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин в Україні», - нагадав депутатам Олександр Долженков.
05 червня 2019 14:44
'site2018:subscribe.form' is not a component