Олександр Долженков: Українці повинні самі визначати, яку мову використовувати в якості регіональної

Олександр Долженков: Українці повинні самі визначати, яку мову використовувати в якості регіональної

Органи місцевого самоврядування повинні самостійно визначати, яку мову національної меншини використовувати в якості регіональної, як це передбачено Європейською хартією регіональних мов або мов меншин. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков.

«Днями представник Офісу Президента України зазначив, що в якості умови повернення суверенітету України на неконтрольовані території України (окремі райони Донецької та Луганської областей) вони можуть дозволити говорити місцевим жителям російською мовою, надавши їй статус регіональної. Ніколи навіть уявити не міг собі, що вже до такого доживемося... Людям не потрібні такі «дозволи» в період передвиборної кампанії, їм необхідні конкретні дії, які можуть дати конкретний результат!» - написав політик на своїй сторінці в Facebook.

Долженков нагадав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зробив подання до Конституційного Суду України з вимогою визнати дискримінаційний мовний закон неконституційним.

«Після цього ніякі дозволи не будуть потрібні, а регіони в особі відповідних органів місцевого самоврядування будуть самостійно визначати ту чи іншу мову національної меншини в якості регіональної, як це і передбачено Європейською хартією регіональних мов або мов меншин», - підкреслив опозиціонер.

03 липня 2019 12:11
'site2018:subscribe.form' is not a component