Олександр Долженков: Україна має величезний потенціал для створення робочих місць. Але при бездарному керівництві його складно реалізувати

Олександр Долженков: Україна має величезний потенціал для створення робочих місць. Але при бездарному керівництві його складно реалізувати

Замість створення нових робочих місць, влада хвалиться збільшенням надходжень з-за кордону від «заробітчан». При цьому рівень безробіття в Україні в рази перевищує показники сусідніх країн, заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков.

«Рівень безробіття в Україні – понад 9%. Це в рази перевищує показники сусідів, наприклад, Білорусі, де безробітних – не більше 0,3%, Росії – 4,9%, Польщі – 6,1%. Чи розуміє цю проблему влада? Швидше за все – так. Але вирішувати її вона не схоче, або просто не знає як», – вважає опозиціонер.

За словами Олександра Долженкова, на одну вакансію в Україні – чотири претендента. «Відповідно до даних Держстату, пропозиція на ринку праці складає близько 4 млн працівників, в той час як попит – 0,1 млн місць. Середня зарплата при цьому вдвічі нижча, ніж у ближньому зарубіжжі. Тобто фактично українська економіка не використовує можливості мільйонів потенційних працівників частково за рахунок відсутності вакансій, частково з огляду на низькі зарплати», – заявив народний депутат.

Така ситуація на ринку праці, на думку народного депутата, змушує українців їхати на заробітки за кордон, де середня зарплата майже вдвічі вища, ніж в Україні. «Не потрібно також забувати, що в нашій країні проживає понад 268 тисяч осіб, які зневірилися знайти роботу та припинили її пошуки. Але з точки зору Міжнародної організації праці вони не відносяться до категорії безробітних та економічно активних», – розповів опозиціонер.

На думку Олександра Долженкова, Україна має значний потенціал для створення робочих місць. Але при бездарному керівництві держави його складно реалізувати.

«Не можна перемогти бідність без створення робочих місць. А для цього потрібно розвивати переробну промисловість, питома вага якої в структурі народно-господарського комплексу знизилася з 20% (у 1991 році) до 12%. При цьому зношеність основних виробничих фондів досягла критичної позначки, що негативно впливає на продуктивність, енергоефективність. В кінцевому підсумку, це веде до подорожчання собівартості продукції та втрати конкурентоспроможності на зовнішніх ринках.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК має законодавчі ініціативи, спрямовані на оновлення виробничих фондів, реіндустріалізацію та створення переробної промисловості. Необхідний грамотний підхід і комплексне вирішення проблеми», – резюмував Олександр Долженков.

18 квітня 2019 13:34
'site2018:subscribe.form' is not a component