Олександр Долженков: У нинішньої влади в пріоритеті піар, а не турбота про освіту та науку України

Олександр Долженков: У нинішньої влади в пріоритеті піар, а не турбота про освіту та науку України

Для провладних депутатів куди важливіше піаритися на популістських законопроектах про інтеграцію до НАТО та ЄС, аніж займатися проблемами розвитку науки та освіти України, преміюванням молодих вчених, талановитої молоді. Про це в ході обговорення проектів постанов №9505 «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» та №9506 «Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук» заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ буде підтримувати зазначені постанови, як і всі законодавчі ініціативи, які пов’язані з розвитком освіти, з розвитком того інтелектуального потенціалу, який є необхідною складовою інвестиційного розвитку країни. Але, на жаль, чинна коаліція фактично відсутня в залі пленарного засідання. В мене таке питання: чому коли приймаються важливі для науки України закони, половини депутатів в залі просто не має? Впевнений, що в четвер, коли коаліція буде приймати популістський законопроект про інтеграцію до НАТО та ЄС, вона обов’язково збереться, адже це піар. І для провладних депутатів це куди важливіше, аніж проблеми розвитку освіти України, аніж проблеми преміювання молодих вчених, талановитої молоді», – заявив Олександр Долженков.

Він зазначив, що саме провладна коаліція несе усю повноту відповідальності за ту кризову ситуацію, в якій опинилася українська наука в останні роки. «Саме ви несете повну політичну відповідальність за те становище, в якому знаходиться наша країна в цілому і наша обдарована молодь зокрема. На жаль, навіть ці проекти постанов є паліативом – його недостатньо для того, щоб дати серйозний поштовх для розвитку науки та освіти, щоб показати молоді, що в Україні дійсно є сприятливі для неї умови. Адже та освітня реформа, яка була проголосована фракціями «Європейської України» в 2014 році, фактично призвела до занепаду системи освіти», – наголосив народний депутат.

Парламентарій вказав на ті елементи «реформи» освіти, які є руйнівними для усієї галузі. «Своїми «покращеннями» ви фактично ліквідовуєте ті точні науки, якими славилася наша молодь. То була та конкурентна перевага, яка дісталася нам після радянської системи освіти, – вона не була такою неефективною, як ви зараз говорите. Наша українська нація відрізнялася дуже серйозними вченими в галузі саме точних наук – фізики, хімії, математики. А зараз години на ці дисципліни скорочуються. Ви фактично зруйнували систему професійно-технічного навчання, через що в країні випала середня ланка фахівців. Дуже шкода, що відповідні постанови та законопроекти, що давно зареєстровані ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ, і які б змогли вивести сферу науки та освіти з кризи, не виносяться в зал пленарного засідання тільки через політичну вмотивованість», – резюмував Олександр Долженков.

Більшістю голосів проекти постанов «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» (236 – ЗА) та «Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук» (238 – ЗА) були прийняті Верховною Радою.
05 лютого 2019 16:10
'site2018:subscribe.form' is not a component