Олександр Долженков: «Слуга народу» запустила процес формування диктатури монобільшості в парламенті

Олександр Долженков: «Слуга народу» запустила процес формування диктатури монобільшості в парламенті

«Демократичні» передвиборні обіцянки Президента Володимира Зеленського та депутатів від фракції «Слуга народу» не мають нічого спільного з тими ініціативами, які вони зараз реєструють і голосують в залі пленарного засідання. Фактично вони займаються встановленням політичної диктатури. Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив народний депутат VII і VIII скликань Олександр Долженков.

На його думку, «слуги народу» просто хочуть перетворити парламент в своє акціонерне товариство, де міноритарні учасники - невеликі фракції та групи, позафракційні депутати - взагалі не зможуть мати будь-якого впливу в процесі голосування ними ж ініційованих законопроектів. Такий підхід Долженков назвав істинно корпоративним і таким, що призведе до остаточної монополізації влади в парламенті та краху основ парламентаризму в Україні.

«Чи є факт формування монобільшості в парламенті достатньою підставою для ліквідації контрольних функцій з боку менших за кількістю фракцій в парламенті, депутатських груп або окремо взятих депутатів поза коаліцією - питання риторичне. «Слугам народу» вже мало того, що вони будуть приймати лише ті законопроекти, які вони вважатимуть за потрібне - вони пішли ще далі. Наприклад, в законопроекті №1040 «слуги» просто позбавляють можливості позафракційних депутатів навіть реєструвати законопроекти під слушним приводом боротьби «з законодавчим спамом», - зазначив політик.

На його думку, під таким пристойним приводом закривають рот опозиційним силам, щоб не «перевтомлювати» провладну фракцію, наприклад, при розгляді альтернативних законопроектів. Також він підкреслив, що через законопроект №1043 народні депутати не зможуть ставити на голосування в процесі розгляду законопроектів свої відхилені профільним комітетом правки або схвалені комітетом правки інших депутатів. Тепер це можливо тільки після прийняття відповідного процедурного рішення Верховною Радою України.

«Сподіваюся, ні у кого немає сумнівів, що такі випадки будуть поодинокими, і тільки якщо інтереси інших депутатів будуть збігатися з інтересами «слуг народу», - акцентував народний депутат двох скликань.

Крім того, зазначив Долженков, законопроектом №1043 також ліквідується можливість подачі окремими депутатами проекту Постанови Верховної Ради України про скасування рішення про прийняття закону, постанови, проекту іншого акта Верховної Ради України в разі встановлення порушень Регламенту в процесі їх прийняття, голосування.

«Раніше це був для нас серйозний інструмент для боротьби з попередньою коаліцією у Верховній Раді VIII скликання. Однак тепер «демократичні» «слуги народу» взагалі хочуть всіх позбавити цієї можливості, оскільки для цього тепер потрібно буде не менше 150 підписів народних депутатів, тобто як при реєстрації законопроекту про внесення змін до Конституції України! Таким чином, процедура реагування на порушення Регламенту ускладнюється настільки, що реалізація її на практиці стає майже неможливою», - сказав політик.

«Однозначно, йде процес формування диктатури монобільшості в парламенті зі знищенням будь-яких контрольних функції з боку опозиційних фракцій, груп, позафракційних народних депутатів, навіть в разі порушення положень Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», що не має нічого спільного з демократичним принципами парламентаризму в Європі», - резюмував Олександр Долженков.

04 вересня 2019 15:05
'site2018:subscribe.form' is not a component