Олександр Долженков: Рішення уряду позбавити пенсій 700 тисяч пенсіонерів Донбасу – антиконституційне, а тому буде скасоване

Олександр Долженков: Рішення уряду позбавити пенсій 700 тисяч пенсіонерів Донбасу – антиконституційне, а тому буде скасоване

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК через суд домагатиметься скасування антиконституційної постанови Кабміну №365 від 8 червня 2016 року щодо здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков з трибуни парламенту в середу, 20 березня. «Фактично цією постановою понад 700 тисяч українців, які мешкають на неконтрольованих територіях, були позбавлені пенсійного та інших видів соцзабезпечення. Адже у ній зазначається, що соцвиплати здійснюються тільки в тому разі, якщо люди мешкають на контрольованих територіях. Окрім того, було запроваджено процедуру верифікації. Хоча до цього люди могли виїжджати за лінію зіткнення та отримувати зазначені види соцзабезпечення на контрольованих територіях через банківську систему», – зауважив Олександр Долженков.

За словами політика, рішення уряду позбавити пенсій понад 700 тисяч українців є неконституційним та антисоціальним. «Влада вирішила, що видатків на мешканців ОРДЛО йде занадто багато, і необхідно економити кошти держбюджету. Тому й з’явилася ця постанова. Це цинізм, це політика, яка не відповідає нормам законодавства. Не можна ставити будь-які соцвиплати в залежність від місцеперебування людини і здійснювати держконтроль неуповноваженними на це держорганами. Усі громадяни України мають право на пенсію. Адже по суті це власність людини, яка все своє економічно активне життя сплачувала обов’язкові соцплатежі. Забезпечувати її – це обов’язок держави. Тому ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК домагатиметься справедливості та оскаржуватиме цю антиконституційну постанову в суді», – підкреслив народний депутат.

За словами Долженкова, влада піариться на популістських гуманітарних проблемах, повністю ігноруючи питання економіки та соціального забезпечення громадян. «Армія, віра, мова» – це ті слова, які постійно лунають від підконтрольних президенту ЗМІ, від коаліції в парламенті. Але об’єктивна реальність є іншою. Армію, виявляється, грабують. Вірою та мовою влада хоче роз’єднати українське суспільство. Вони піаряться на цих речах, тому що їм більше немає на чому більше піаритись. Економічна ситуація є катастрофічною. Гривню девальвовано. Україна фактично перебуває в стані дефолту, тому що розмір гарантованого державою боргу вже складає більше 80% ВВП, чого ніколи не було за роки незалежності України. Рівень ВВП впав зі 183 млрд дол. у 2013 р. до 110 млрд дол. Але про це ви з трибуни не почуєте від них, тільки популістські гасла. Це все результат політики чинної влади», – наголосив опозиційний політик.

20 березня 2019 12:56
'site2018:subscribe.form' is not a component