Олександр Долженков: Розміри державного боргу ростуть пропорційно обіцянкам нинішньої бездарної влади

Олександр Долженков: Розміри державного боргу ростуть пропорційно обіцянкам нинішньої бездарної влади

Нинішня співпраця з МВФ невблаганно поглиблює боргову яму України. Про це заявив Олександр Долженков, коментуючи заяву Мінфіну про зростання держборгу на 2 мільярди доларів в 2018 році.

За його словами, анонсоване владою зниження державного боргу розійшлося з дійсністю – держборг збільшився з 70 до 74 млрд. доларів. «За даними Мінфіну, лише за 2018 рік держборг України збільшився на 2 млрд. доларів. Це обумовлено тим, що в період передвиборної кампанії нинішня влада хоче максимально роздати населенню певні «подарунки», у вигляді мінімальних підвищень соціальних стандартів населення, але, не маючи реальної грошової бази, підкріпленої розвитком ВВП і економічним зростанням. Країна продовжує нарощувати заборгованість, не співвідносить витрати з доходами», – відзначив опозиціонер.

На думку політика, дії влади призведуть до того, що за нинішні борги країни доведеться розплачуватися наступним поколінням. «Наступні покоління виплачуватимуть суверенні зобов'язання, зобов'язання приватних фінансових компаній в результаті розміщення корпоративних позик. Україна не може дозволити нарощування державного боргу, оскільки він вже досяг критичного рівня. Велика частина боргу номінована в доларах і євро і при гнучкому плаваючому курсі, непідкріпленому золотовалютному резерві країни, цей державний борг має постійну тенденцію до збільшення», – констатував парламентар.

Народний депутат нагадав, що в 2013 році розмір державного боргу складав менше 600 млрд. гривень, в той час, як в 2019 році цей показник перевищив 2 трлн. гривень, тобто виріс більш ніж в 3 рази. «Це свідчить про те, що влада є популістською, а політика її бездарна. За відсутності економіки і при падінні ВВП, вона працює не на розбудову, а на закабалення країни до великої боргової ями», – підсумував Олександр Долженков.

26 січня 2019 14:00
'site2018:subscribe.form' is not a component