Олександр Долженков: Розпродаж за копійки стратегічних держпідприємств - секрет «економічного розвитку» від нової влади

Олександр Долженков: Розпродаж за копійки стратегічних держпідприємств - секрет «економічного розвитку» від нової влади

Замість стимулювання економічних свобод і зниження податкового тягаря нова влада хоче поповнити казну за рахунок розпродажі за копійки стратегічних державних підприємств, а також посилення фіскального тиску на бізнес. Про це заявив народний депутат VII і VIII скликань Олександр Долженков.

На думку політика, c розгляду законопроекту №1054 «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про перелік об'єктом права державної власності, що не підлягають приватизації», розпочнеться перший етап масштабного розбазарювання об'єктів державної власності, перелік яких встановлювався відповідним законом.

«Що хочуть, власне, зробити: замість окремого виведення дійсно стагнуючих безперспективних державних підприємств, які гостро потребують інвестицій з метою їх фінансового оздоровлення, з вищевказаного переліку підприємств, «Слуги Народу» під шумок хочуть зняти мораторій на приватизацію всіх стратегічно важливих підприємств, що створювалися, зазначу, за часів комуністів, декомунізацію яких вони підтримують», - зазначив Олександр Долженков.

За його словами, все це робиться під слушним приводом нібито існування протиріч між положеннями Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» від 07.07.1999 року №847-XIV та Законом України «Про приватизацію державного та комунального майна» від 18.01.2018 року №2269-VIII, що, звичайно ж, не відповідає дійсності.

Політик пояснив, що відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» від 18.01.2018 року № 2269-VIII до об'єктів державної та комунальної власності, що підлягають приватизації, належать усі об'єкти права державної і комунальної власності, крім тих, приватизація яких прямо заборонена цим Законом та іншими законами України. Тобто, допускається існування «пооб'єктного» переліку підприємств, щодо яких діє мораторій на приватизацію з метою захисту інтересів держави і суспільства.

«Що ж тепер виходить: вирішувати, потрібні чи ні державі підприємства «Енергоатому» (АЕС), оборонні стратегічні важливі підприємства (наприклад, Виробниче об'єднання «Завод імені Малишева»), Державне підприємство «Артемсіль», «Укрзалізниця», «Укрпошта», науково-дослідні і проектно-конструкторські інститути і т. д. буде Фонд державного майна в непублічній обстановці та без будь-яких запобіжників, передбачених законами України!» - підкреслив екс-народний депутат.

«На жаль, секретом економічного розвитку і збільшення податкових і неподаткових надходжень до Державного бюджету України нової правлячої політичної сили є не стимулювання економічних свобод, зниження податкового тягаря, а розпродаж за копійки стратегічних державних підприємств, багато з яких здійснюють і соціальні функції щодо соціально незахищених верств населення, а також посилення фіскального тиску на бізнес», - резюмував Олександр Долженков.

13 вересня 2019 14:14
'site2018:subscribe.form' is not a component