Олександр Долженков прокоментував законопроект №1009: «Слуги народу» фактично зберегли депутатську недоторканність

Олександр Долженков прокоментував законопроект №1009: «Слуги народу» фактично зберегли депутатську недоторканність

Із законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального процесуального законодавства» №1009, який було проголосовано у другому читанні більшістю в парламенті, зникли положення, що гарантують реальне, а не декларативне зняття депутатської недоторканності. Про це у своєму Facebook написав екс-народний депутат Олександр Долженков.

Він зазначив, що народні депутати проголосували закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального процесуального законодавства» №1009 в рамках його розгляду в другому читанні, в результаті чого «несподівано» з подачі двох депутатів від «Слуги народу» зникли положення , відповідно до яких пропонувалося в початковій редакції законопроекту виключити частину 2 зі статті 27 Закону України «Про статус народного депутата України».

«Нагадаю, що саме в даній статті містяться конкретні, а не декларативні, юридичні запобіжники від проведення обшуків, затримань, прослушки, огляду особистих речей, транспортних засобів, житлових і службових приміщень народних депутатів. Тобто, дана норма - частина 2 статті 27 - залишилася в силі, що фактично означає збереження за народними депутатами України відповідної недоторканності навіть після вступу змін до статті 80 Конституції України в силу з 2020 року», - розповів політик.

«Загалом, гасла-гаслами в період передвиборної компанії, а конкретні дії свідчать про те, що з недоторканністю спокійніше буде», - вважає Олександр Долженков.

08 жовтня 2019 15:32
'site2018:subscribe.form' is not a component