Олександр Долженков: Продавлюючи дискримінаційний закон про мову, влада провокує новий виток громадянського протистояння

Олександр Долженков: Продавлюючи дискримінаційний закон про мову, влада провокує новий виток громадянського протистояння

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на негайному знятті з розгляду Верховної Ради мовного законопроекту №5670-д, який може спровокувати нову хвилю громадянського протистояння в українському суспільстві. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков.

За його словами, ухвалення законопроекту в його нинішній редакції є неприпустимим. «Цим законопроектом влада відкрито плює на Конституцію, міжнародні зобов'язання та Європейську хартію регіональних мов. Примітно, що навіть головне юридичне управління Верховної Ради висловило зауваження до законопроекту», - зазначив народний депутат.

На думку Олександра Долженкова, ухвалення мовного закону в редакції нинішньої влади може спровокувати новий виток громадянського протистояння.

«Нинішня влада нагадує настирного барана, що б'є чолом цегляну стіну. Не раз, зачіпаючи мовну тему, вони отримували хвилю народного обурення та провокували конфлікт з сусідніми країнами. І зараз розуміють, що зріє нова хвиля невдоволення. Знають, що національні меншини не терпітимуть черговий наступ на свої права, але все одно продавлюють дискримінаційні норми. Знають, що для України будуть закриті багато дверей в Європі, але і це їх не зупиняє», - зазначив представник опозиції.

На думку Олександра Долженкова, влада не випадково вийняла «мовну карту» саме напередодні виборів.

«Поспіх з прийняттям закону пояснюється елементарно - на передодні виборів влада заготовила «мовний» козир виключно в розрахунку на ура-патріотичну аудиторію. І нікого не хвилює, що, продавлюючи закон, вони відкривають шлях до нової хвилі громадянського протистояння в різних куточках України», - додав опозиціонер.

За словами Олександра Долженкова, прийняття мовного закону остаточно посварить Україну з міжнародними партнерами. «Якщо закон буде прийнятий у нинішній редакції, він спровокує конфлікти з сусідніми країнами», - додав парламентарій.

Олександр Долженков підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає категорично проти прийняття мовного закону в нинішньому вигляді.

«Ми будемо боротися за те, щоб мови національних меншин отримали статус регіональних, щоб регіони могли спокійно підтримувати освіту, спілкування, культуру, документообіг на цих мовах. Це анітрохи не обмежує статус української мови. Це навпаки дає можливість існувати й розвиватися нашій багатонаціональній країні», - підсумував Олександр Долженков.


12 березня 2019 15:27
'site2018:subscribe.form' is not a component