Олександр Долженков: Права опозиції мають бути закріплені законом

Олександр Долженков: Права опозиції мають бути закріплені законом

Народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков бере участь в організованій Центром Європейських досліджень Фонду Жана Моне дискусії «Діалоги Жана Моне заради миру і демократії» за участю парламентаріїв України і Євросоюзу, яка проходить зараз у м Лозанна, Швейцарія. Модераторами дискусії виступають екс-президент Європарламенту Пет Кокс і Уповноважений Європарламенту з питань України Ельмар Брок. Обговорюються питання реформування українського парламенту, ініційовані місією Пета Кокса, зокрема, законодавче регулювання тимчасових слідчих комісій ВР і повноважень президента, новий Виборчий Кодекс, недоторканність депутатів і президента, а також права опозиції.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на прийнятті Закону про опозицію, яким були б гарантовані механізми здійснення контролю над владою, в першу чергу через керівництво комітетами, Рахункової палати і ЦВК. Права опозиції мають бути закріплені законодавчо, незалежно від того, хто перебуває в коаліції, а хто - в опозиції, - заявив під час дискусії Олександр Долженков. - У 2014 році, вперше за історію української державності було зроблено крок назад у розвитку парламентаризму, опозицію позбавили такої можливості, це дискримінація виборців, які проголосували за ОПОЗИЦІЙИЙ БЛОК».

Олександр Долженков озвучив позицію ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ щодо необхідності кодифікації виборчого законодавства і прийняття Виборчого кодексу з пропорційною системою. Він підкреслив, що нове виборче законодавство має гарантувати реалізацію виборчого права всіх громадян, в тому числі тимчасово переміщених осіб. «Необхідно спростити процедуру зміни реєстрації виборчої адреси для переселенців, це питання легітимності всіх майбутніх виборів. Ми також підтримуємо зняття недоторканності з Президента, депутатів і суддів», - заявив Олександр Долженков.

 

06 травня 2019 16:52
'site2018:subscribe.form' is not a component