Олександр Долженков: Побудова «аграрної наддержави» обернеться для України перетворенням в сировинну колонію

Олександр Долженков: Побудова «аграрної наддержави» обернеться для України перетворенням в сировинну колонію

Озвучені Державною службою статистики «Основні показники соціально-економічного розвитку України за 2018 р.» вказують на те, що Україна випадає зі світової економіки. Так вважає народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков.

«Згідно з даними Держстату, в 2018 році основні галузі економіки України продовжували зростання, але їх темпи різко сповільнилися. Єдиний виняток – аграрний сектор. Найбільший спад спостерігався в будівельній галузі, що вже незабаром позначиться на темпах розвитку галузей з високою ємністю основних коштів. Уповільнення темпів зростання підтверджує і випереджаючий індикатор розвитку – вантажообіг, який має в 2018 році негативне зростання (падіння на 3,4%). Одночасне зменшення темпів зростання експорту й імпорту свідчить про те, що Україна поступово випадає зі світового розподілу праці та світової економіки в цілому», – заявив Олександр Долженков.

Він зазначив, що падіння вантажообігу і різке уповільнення будівництва в 2018 році вже зовсім скоро призведе до стагнації економіки України. А гальмування зростання споживчих цін виступає найкращим показником зниження купівельної спроможності українців. Адже жоден продавець не здешевить товар або послугу, на яку є платоспроможний попит. Це ж стосується і динаміки цін.

«Можна закріпити декларацію курсу на ЄС і НАТО хоч в кожній статті Конституції України, а всі області перейменувати в Січеславські, тільки ось від цього ніякого соціально-економічного розвитку в країні не відбудеться. Під гаслом «Ми йдемо своїм шляхом» ми дійсно бадьоро маршируємо, тільки в сторону країн третього світу. Всі байки наших ура-патріотів про перетворення України в «аграрну наддержаву» – нісенітниця. Без потужної промисловості та розвиненої інфраструктури, їх «наддержавство» обернеться для України перетворенням її в звичайний сировинний придаток західних країн», – підкреслив опозиційний політик.

«Щоб звернути з цього «шляху в нікуди», потрібно терміново міняти владу на майбутніх виборах. Тільки перемога справжніх професіоналів з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ дозволить встановити в країні мир і повернути економіку на шлях розвитку. Парламент, президент і уряд повинні займатися питаннями підняття економіки і реального поліпшення добробуту громадян, а не політичною мішурою», – резюмував Олександр Долженков.

11 лютого 2019 12:58
'site2018:subscribe.form' is not a component