Олександр Долженков: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржуватиме законопроект про церковне рейдерство в Конституційному Суді

Олександр Долженков: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржуватиме законопроект про церковне рейдерство в Конституційному Суді

На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков, виступаючи з трибуни Верховної Ради в четвер, 17 січня.

«Хочу наголосити, що відповідно до статті 35 Конституції України держава гарантує свободу віросповідання. І так було в Україні до того часу, поки ці непрофесійні циніки не прийшли до влади у 2014 році. Вони раз за разом доводять, що для них немає нічого святого. Ця коаліція, хоча скоріше недокоаліція, юридичний статус якої є досить сумнівним, жодної вдалої реформи не провела. Пенсійна, медична, соціальна реформи – всі були завалені. А досягла влада тільки одного – злиденності для свого народу. І що їй залишається? А піаритися на мові, на армії, на вірі. От і сьогодні псевдокоаліція проявила себе так, як в 2014-му році: вони виступили єдиним фронтом, підтримуючи ініціативу президента, щоб допомогти йому піарити самого себе в рамках так званого томос-туру. Саме для цього вони проголосували законопроект №4128-д, тишком-нишком протягнувши його в порушення Регламенту через профільний комітет. При чому більшість депутатів навіть не знали, за що голосували», – заявив Олександр Долженков.

Він наголосив, що саме завдяки цьому законопроекту влада хоче напряму втрутитися в справи церкви. «Автономність релігійної громади, визначення її приналежності – це внутрішня справа самих церковних, релігійних громад. А зараз депутати з провладної недокоаліції цинічно, грубо, в неконституційний спосіб, з грубими порушенням Регламенту втручаються в зазначені питання. Законопроектом №4128-д вони хочуть вказувати людям на те, до якої церкви мають належати їхні громади», – підкреслив опозиціонер.

Народний депутат зазначив, що під час прийняття законопроекту було дуже багато слів про те, що його положення стосуються всіх конфесій. Але по факту це є цілеспрямована дискредитуюча акція проти єдиної канонічної Православної церкви в Україні – УПЦ.

«Хочу відзначити, що під час голосування були допущені грубі порушення Регламенту. По-перше, головою Верховної Ради України була проігнорована заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, на яку ми маємо право, як фракція. По-друге, під час голосування були зафіксовані випадки неперсонального голосування. По-третє, ми подали відповідну постанову про скасування результатів голосування. І, найголовніше, спікер не мав права ставити цей законопроект на голосування в цілому, коли у нашої фракції, у мене особисто, у дуже багатьох присутніх у цій залі були зауваження до нього. Адже Верховна Рада України голосувала за доопрацьований варіант законопроекту, який з'явився на сайті лише сьогодні зранку. Також у дуже багатьох депутатів виникли питання щодо «покращень», які там знайшлися», – сказав Олександр Долженков.

«Через те, що під час прийняття законопроекту №4128-д було грубо порушено Регламент, а реалізація його положень може викликати громадянський конфлікт, ми будемо звертатися до Конституційного Суду щодо визнання його неконституційним», – резюмував опозиційний політик.

На знак протесту проти антиконституційних дій парламенту фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ залишила зал засідань Верховної Ради.

17 січня 2019 22:41
'site2018:subscribe.form' is not a component