Олександр Долженков: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК добиватиметься скасування мовного закону влади у Конституційному Суді

Олександр Долженков: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК добиватиметься скасування мовного закону влади у Конституційному Суді

Розвиток української мови має йти виключно еволюційним шляхом, а не шляхом примусу. Тому мовний закон буде оскаржено в Конституційному Суді. На цьому наголосив народний депутат Олександр Долженков під час брифінгу у Верховній Раді в четвер, 25 квітня.

На думку народного депутата, парламент прийняв закон, який не сприятиме налагодженню миру та спокою серед українського суспільства. Чинна влада тріумфувала після прийняття мовного закону, говорячи, що на це рішення українці чекали століттями. Але вони забувають, що насамперед українці чекають гідного життя, гідних умов праці, соціального забезпечення, гідної заробітної плати.

«Наші громадяни чекають дня, коли почнуть жити в по-справжньому правовій демократичній соціальній країні. Де б ці слова були наповнені змістом, а не були лише лозунгами із Конституції», - заявив Олександр Долженков.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає, що цей закон був прийнятий з порушенням вимог Регламенту. Крім цього, мовний закон є неконституційним, адже містить багато контраверсійних положень і суперечить статті 10 Конституції. Фактично він дискримінує мови нацменшин та регіональні мови, насамперед російськомовне населення.

«Більше половини населення України використовують російську мову в спілкуванні. А цей закон спрямований проти них. Ми зробимо все, аби захистити російськомовне населення. Опозиція вже готує адміністративний позов щодо визнання дій спікера Парубія такими, що суперечать Регламенту та Конституції. Ми не допустимо, аби парламент з рівнем довіри у декілька відсотків формував суспільство, в якому панує нетерпимість до мовної багатоманітності українського народу», - наголосив опозиціонер.

В ОПОЗИЦІЙНОМУ БЛОЦІ переконані, що розвиток української мови має йти виключно еволюційним шляхом, а не шляхом примусу. Цей же закон фактично створює мовне гетто на території України та дестабілізує ситуацію, яка раніше була більш менш прийнятною, толерантною. Створення систем стримування противаг, досягнення певного балансу – ось стратегічне завдання будь-якої політичної сили, яка прийшла до влади. Однак нинішня влада, відчуваючи катастрофічне падіння свого рейтингу, намагається мобілізувати націоналістичний електорат для того, щоб їх підтримали на наступних виборах.

«Ми вкотре переконалися, що Верховна Рада не відображає інтересів українських громадян. І українці на парламентських виборах дадуть належну політичну оцінку цим діям коаліції, як вони вже це зробили на президентських. У випадку, якщо Конституційний Суд не дослухається до нас, всі злочинні рішення цієї влади, включаючи мовний закон, будуть скасовані ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ після парламентських виборів. Ми закликаємо всіх небайдужих громадян підтримати нас та дати чинній владі належну політичну оцінку під час проведення виборів. Настав час змести їх, вилучити з політичного життя країни. Перемога буде за нами!» - підкреслив Олександр Долженков.

25 квітня 2019 14:47
'site2018:subscribe.form' is not a component