Олександр Долженков: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде домагатися скасування мовного закону в Конституційному суді

Олександр Долженков: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде домагатися скасування мовного закону в Конституційному суді

Прийнятий 25 квітня закон про забезпечення функціонування української мови прямо суперечить Конституції України. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде домагатися його скасування в Конституційному суді. Про це заявив народний депутат Олександр Долженков, виступаючи з трибуни парламенту у вівторок, 14 травня.

«Відповідно до статті 10 Конституції, держава забезпечує вільний розвиток, використання та захист російської мови та мов національних меншин. Прийнятий 25 квітня закон про забезпечення функціонування української мови прямо суперечить названій вище правовій нормі», - зазначив народний депутат.

За словами Олександра Долженкова, 25 квітня профільний комітет з питань духовності та культури незаконним шляхом зібрав засідання за дорученням голови Верховної Ради України. «Справа в тому, що відповідно до статті 122 Закону України про Регламент, Верховна Рада може доручити комітету провести засідання з метою усунення суперечностей та редакційних неточностей. Але доручення голови Верховної Ради та доручення Верховної Ради - різні речі. Адже відповідно до статті 46 Закону України про регламент, комітет розглядає не тільки проекти постанов законів, а й інші організаційні питання. Верховна Рада України, відповідно до статті 84 Конституції та статті 91 Конституції, є колегіальним органом. І всі рішення повинні бути оформлені шляхом голосування. 25 квітня Верховна Рада не приймала рішення і не давала доручення профільному комітету щодо підготовки редакційних уточнень», - розповів Олександр Долженков.

За його словами, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде домагатися скасування мовного закону в Конституційному суді.

14 травня 2019 15:07
'site2018:subscribe.form' is not a component